Загальні відомості про Томинобалківський заклад повної загальної середньої освіти   Білозерської селищної ради Херсонської області

   Поштова адреса: вулиця Шевченка, 46, село Томина Балка, Херсонський район, Херсонська область.

    Томинобалківський заклад повної загальної середньої освіти Білозерської селищної ради Херсонської області заснований в 1952 році.

   Основний вид економічної діяльності: загальна середня освіта.

   Заклад діє на підставі документів:

   Свідоцтво про атестацію 20.04.2012 р.

   Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, дата 19.02.2018 року.

   Довідка з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, дата 20.02.2018 року.

   Код ЄДРПОУ 24750792.

Керівництво закладом освіти здійснюють:

   Директор закладу: Поліщук Інна Анатоліївна, освіта – повна вища, вчитель зарубіжної літератури, вчитель вищої категорії, стаж педагогічної роботи – 31 рік, з них на посаді директора закладу – 23  роки.

   Заступник директора з навчально - виховної роботи: Ступніцька Світлана Володимирівна, освіта – повна вища, вчитель історії та правознавства, української мови і літератури, вчитель вищої категорії, стаж педагогічної роботи – 16 років, на посаді заступника директора – 7 років.

   Заступник директора з виховної роботи: Крупнова Ольга Олександрівна, освіта - повна вища, вчитель англійської мови, вчитель вищої категорії, стаж педагогічної роботи – 20 років, на посаді заступника директора - 10 років.

Загальні дані про заклад

№ з/п

Показники

Стан

1

Мова навчання

Українська

2

Кількість класів

11

3

Всього учнів

159

4

Кількість учнів 1-го класу

24

5

Працівників закладу, всього

39

в тому числі: педагогічних

23 (з них 1 – соціальна відпустка по догляду за дитиною до 3 років)

- обслуговуючих

16

6

Загальна площа всіх приміщень

2413 кв. м

в тому числі навчальних

1155 кв. м

7

Кількість класних кімнат (навчальні кабінети, лабораторії)

11

8

Кількість навчальних кабінетів

2

9

Кабінет інформатики

1

у ньому робочих місць з комп’ютером

10

10

Кількість майстерень

1

11

Бібліотечний фонд

8068

12

Посадових місць в їдальні

60

13

Спортивний зал

1

14

Актовий зал

0

15

Опалення

Власна котельня на твердому паливі

16

Водопостачання

Централізоване

17

Діє група продовженого дня

2 (32 учні)

 

Відповідність документації вимогам законодавства

   В основу діяльності Томинобалківського закладу повної загальної середньої освіти Білозерської селищної ради Херсонської області покладено діючі законодавчі та освітні нормативні документи  України: Закони України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону праці», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про відпустки», «Про оплату праці», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально -виховного процесу», Освітні програми початкової школи, школи ІІ ступеня, школи ІІІ ступеня.

   Загальнодержавні акти у сфері освіти: Державний стандарт початкової загальної освіти, Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти, Конвенція про права дитини. 

   Положення, які регламентують роботу закладу: Типове положення про атестацію педагогічних працівників (зі змінами), Положення про державну підсумкову атестацію, Положення про похвальний лист «За високі досягнення у навчанні» та похвальну грамоту «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів» (зі змінами), Положення про раду загальноосвітнього навчального закладу, Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів, Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, Положення про порядок замовлення, видачі та обліку документів про освіту державного зразка, Положення про медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах.

   Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:

-          Статут закладу;

-          Колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом;

-          Правила внутрішнього трудового розпорядку;

-          Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти у Томинобалківському ЗПЗСО Білозерської селищної ради Херсонської області;

-          Положення про академічну доброчесність у Томинобалківському ЗПЗСО Білозерської селищної ради Херсонської області;

-          Положення про моніториг якості освіти у Томинобалківському ЗПЗСО Білозерської селищної ради Херсонської області;

-          Положення про календарно-тематичне планування у Томинобалківському ЗПЗСО Білозерської селищної ради Херсонської області.

   Ділова документація ведеться згідно з Інструкцією з діловодства у закладах загальної середньої освіти, затвердженою наказом МОНУ № 676 від 25.06.2018 року. У закладі  освіти в наявності документи згідно з переліком обов’язкової ділової документації і вимогами до їх оформлення та терміну зберігання. Книги та журнали пронумеровані, прошнуровані, підписані директором та скріплені печаткою. Питання щодо ведення ділової документації вивчаються, контролюються і розглядаються на нарадах при директорові, інструктивних та методичних нарадах.

   У наявності нормативно-правові та інструктивно-методичні документи, які регламентують здійснення освітнього процесу і господарської діяльності закладу освіти. Робота з документами організована чітко, доступ сторонніх осіб попереджено. Згідно з затвердженою номенклатурою, документи зберігаються в структурних підрозділах до передачі їх в архів закладу. Збереження забезпечується керівниками структурних підрозділів.

   Контроль за веденням ділової документації здійснюють відповідальні особи згідно з наказом по закладу та посадовими інструкціями.

   Для постійного та тимчасового зберігання документів, для використання відомостей, що містяться в них, для захисту прав і законних інтересів громадян у закладі створено архів. Документи з паперовими носіями, інформації передаються в упорядкованому стані із структурних підрозділів закладу до архіву через 2 роки після завершення їх ведення в діловодстві.

 

 

Організаційні питання навчального року

   Навчальний план на 2020-2021 навчальний рік складено відповідно до статті 64 Закону України «Про освіту», згідно Освітньої програми Томинобалківського ЗПЗСО Білозерської селищної ради Херсонської області, затвердженої наказом по закладу від 31.08.2020 року № 209:

 - для 1-2 класів – Державного стандарту початкової освіти (2018), Типової освітньої програми, розробленою під керівництвом Шияна Р.Б., затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 № 1272 (додаток 8);

- для 3 класу - Державного стандарту початкової освіти (2018), Типової освітньої програми, розробленою під керівництвом Шияна Р.Б., затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 № 1273 (додаток 9);

- для 4 класу - Державного стандарту початкової освіти (2011), Типових освітніх програм, затверджених наказом МОН України від 20.04.2018 № 407 (таблиця 1) (додаток 10);

- для 5-9-х класів – Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392 та наказу МОН України від 20.04.2018 № 405 «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня» (таблиця 1) (додаток 12);

- для 10-11 класів - Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392, Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженої наказом МОН України від 20.04.2018 № 408 (у редакції наказу МОН від 28.11.2019 № 1493 зі змінами, внесеними наказом МОН від 31.03.2020 № 464) (додаток 13).

   У 2020-2021 навчальному році методична робота в закладі освіти була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчості, ініціативи вчителів, з метою опрацювання ІІІ етапу науково-методичної проблеми області «Компетентнісний підхід та особливості соціалізації особистості в умовах створення єдиного освітнього простору» та закладу освіти «Використання компетентнісно зорієнтованих технологій розвитку особистості в контексті НУШ».

   Протягом року було проведено такі заходи щодо реалізації науково-методичної проблеми області та закладу освіти:

НАРАДИ:

- Про визначення компонентів (вимог) внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти у закладі у 2020-2021 навчальному році.

- Про роботу педагогічного колективу над ІІІ етапом науково-методичної проблеми області «Компетентнісний підхід та особливості соціалізації особистості в умовах створення єдиного освітнього простору» та закладу освіти «Використання компетентнісно зорієнтованих технологій розвитку особистості в контексті НУШ».

- Про підсумки перевірки виконання Інструкції з ведення ділової документації в закладі освіти.

- Про контроль за навчанням дітей з особливими освітніми потребами.

- Про стан роботи ГПД.

- Про контроль за організацією освітнього процесу у 1, 5 класах.

- Про створення освітнього простору в 1 класі НУШ.

- Про дотримання санітарно-гігієнічних норм в організації освітнього процесу.

- Про забезпечення соціально-психологічного супроводу учасників освітнього процесу.

- Про контроль за  роботою веб-сайту ЗПЗСО.

- Про інформаційне забезпечення управління ЗПЗСО.

- Про підсумки виконання плану основних заходів з Цивільного захисту у 2020 році та завдання на 2021 рік.

- Про вивчення системи роботи педагогічних працівників, які атестуються. Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

- Про дотримання вимог з ведення класних журналів.

- Про ведення журналів інструктажів з техніки безпеки.

- Про моніторинг результативності навчання.

 

 

 

ПЕДРАДИ:

1. «Інноваційна спрямованість педагогічної діяльності закладу освіти».

2. «Формування здоров´язберігаючих компетентностей учнів – пріоритетне завдання виховного процесу».

3. «Розвиток критичного мислення учнів як засіб формування основних груп компетентностей».

4. «Про запровадження соціальної системи освіти України «NZ.UA» у 2020-2021 навчальному році».

5. «Про вивченння освітньої діяльності закладу та оцінювання її рівня (самооцінювання)».

6. «Про запровадження та затвердження варіативних модулів з фізичної культури на 2020-2021 навчальний рік».

7. «Про запровадження та затвердження варіативних модулів з трудового навчання/технологій на 2020-2021 навчальний рік».

8. «Про творчі звіти учителів, що атестуються».

9. «Про вибір профілю навчання для здобувачів освіти 10 класу у 2021-2022 навчальному році».

10. «Про моніторинг стану викладання навчальних предметів: вивчення стану викладання зарубіжної літератури в 5-11 класах».

11. «Про моніторинг стану викладання навчальних предметів: вивчення стану викладання трудового навчання/технологій у 5-11 класах, основ здоров´я у 5-9 класах та образотворчого мистецтва у 5-7 класах».

12. «Про моніторинг стану викладання навчальних предметів: вивчення стану викладання історії у 8-11 класах, правознавства у 9 класі та курсу «Громадянська освіта» у 10 класі».

13. «Про моніторинг стану викладання навчальних предметів: вивчення стану викладання навчальних дисциплін у початкових класах».

14. «Про моніторинг стану викладання навчальних предметів: вивчення стану викладання біології в 6-11 класах».

15. «Про продовження освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання у закладі освіти під час карантину».

16. «Про обрання інформаційно-телекомунікаційних систем (електронних освітніх платформ), комунікаційних онлайн-сервісів та інструментів, за допомогою яких здійснюється освітній процес під час дистанційного навчання».

17. «Про оцінювання навчальних досягнень учнів та ведення шкільної документації під час освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання».

18. «Про здійснення моніторингу та контролю якості дистанційного навчання».

19. «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової середньої освіти, у 2020-2021 навчальному році».

20. «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, у 2020-2021 навчальному році».

21. «Про організацію та стан фізичного виховання в закладі освіти».

22. «Про підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році».

23. «Про вибір проектів та замовлення підручників для учнів 8 класу закладів загальної середньої освіти на 2021-2022 навчальний рік».

24. «Про вибір проектів та замовлення підручників для учнів 4 класу закладів загальної середньої освіти на 2021-2022 навчальний рік».

25. «Про нагородження Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні» учнів 4-8, 10 класів».

26. «Про видачу свідоцтв про базову загальну середню освіту та свідоцтва з відзнакою».

27. «Про визначення претендентів на нагородження золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні» у 2020-2021 навчальному році».

28. «Про проведення річного оцінювання для учнів-екстернів за 10 клас у 2020-2021 навчальному році».

29. «Про зарахування підвищення кваліфікації педагогічним працівникам».

   З метою підвищення фахового рівня, методики викладання предметів учителі ознайомлювались з новинками науково-методичної літератури, з досвідом роботи вчителів, відвідували семінари тощо.

   У 2020-2021 навчальному році підвищення професійної кваліфікації вчителів відбувалася за різними формами; проведено педагогічні ради, видано відповідні накази.

    Інші методичні заходи, які сприяли виконанню освітніх завдань у 2020-2021 навчальному році:

- експрес-наради «Про роботу педагогічного колективу над науково-методичною проблемою області та закладу освіти»;

- експрес-консиліуми «Адаптація учнів 1 класу», «Адаптація учнів 5 класу»;

- засідання творчої групи вчителів «Створення освітнього простору для розкриття творчого потенціалу учнів і педагогів», «Система пошуку, розвитку і підтримки обдарованих дітей»;

- науково-педагогічний семінар «Впровадження компетентнісного підходу в системі оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти»;

- семінар-тренінг «Медіаосвіта як засіб підвищення мотивації учнів під час освітнього процесу»;

- семінар-практикум «Психолого-педагогічні аспекти формування успішної особистості педагога»;

- майстер-класи «Використання творчих завдань у процесі створення засобів візуалізації, спрямованих на формування інформаційної компетентності учнів», «Як залучити сучасного учня до читання? Прийоми зацікавлення (наукове, художнє, онлайн-читання)»;

- круглий стіл «Формування відповідального ставлення до результатів навчання у здобувачів освіти».

   Матеріали науково-методичних заходів закладу (за результатами проведених семінарів, самоосвітньої діяльності педагогічних працівників, роботи над питанням науково-методичної проблеми області та закладу освіти) систематизовано у тематичних папках

   Проведено 7 засідань методичної ради закладу: «Про організацію роботи над науково-методичною проблемою області та закладу освіти», «Формувальне оцінювання – один із видів оціночної діяльності здобувачів освіти», «Використання компетентнісно зорієнтованих технологій розвитку особистості в контексті Нової української школи», «Удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників у процесі атестації», «Про стан реалізації науково-методичної проблеми області «Компетентнісний підхід та особливості соціалізації особистості в умовах створення єдиного освітнього простору» та закладу освіти «Використання компетентнісно зорієнтованих технологій розвитку особистості в контексті НУШ».

   Колектив протягом року працював над розв’язанням питань, які зазначені в Освітній програмі закладу освіти. Освітня складова включала:

1. Забезпечення роботи закладу освіти відповідно вимогам суспільного замовлення з поєднанням інтелектуальних, творчих, функціональних можливостей кожної дитини, закладу освіти в цілому з виховно-розвиваючими можливостями і потребами сім'ї, громади, недержавних організацій.

2. Продовження виконання державного замовлення на освіту в рамках Держстандарту в повному обсязі і якісно, забезпечення її випускникам свободи вибору та перспектив у майбутньому.

3. Створення якісної системи психолого- педагогічного супроводу освітнього процесу для покращення ефективності на засадах гуманітаризації освіти.

4. Забезпечення інформатизації освітнього процесу та використання новітніх інформаційних технологій освітньої практики.

5. Здійснення загальнообов’язкової освіти в атмосфері вільного творчого навчання у поєднанні з набуттям практичних навичок.

6. Створення у закладі освіти єдиного освітнього інформаційного центру.

7. Налагодження мережевих взаємодій з іншими закладами освіти, розвиток закладу як відкритої освітньої системи.

  Виховна складова включала:

1. Формування учня як активного, свідомого, творчого суб’єкта освітнього процесу.

2. Розвиток системи профорієнтаційної освіти з метою самореалізації особистості в освітньому просторі.

3. Виховання загальнолюдських цінностей, національної самобутності через традиційні та інноваційні технології в освітньому процесі.

4. Виховання правової культури в умовах демократичного суспільства.

5. Формування національної самоідентичності та міжкультурної толерантності з урахуванням внутрішніх міжетнічних, міжрелігійних відносин і перспектив інтеграції українського суспільства в європейський простір.

   Методична складова включала:

1. Створення умов для поліпшення психолого-педагогічної інформаційної, методичної та практичної підготовки педагогічних кадрів.

2. Стимулювання педагогічної майстерності вчителів.

3. Вивчення якості забезпечення освітнього процесу кадрами з відповідною педагогічною освітою.

4. Створення умов для активної постійно діючої системи безперервної освіти педагогів.

5. Стабілізація стосунків в педколективі для створення оптимальних умов для реалізації інноваційних проектів та співробітництва між учителями-фахівцями.

6. Посилення інтелектуально-кадрового потенціалу як важливого ресурсу інноваційного розвитку та ефективної діяльності закладу освіти.

7. Створення системи методичних заходів щодо розвитку професійної компетентності інтелектуально-кадрового потенціалу вчителів, поширення та впровадження позитивного досвіду роботи.

   Система збереження і зміцнення здоров’я учня та вчителя включала:

1. Створення у закладі освіти цілісної системи позитивного підходу до здорового способу життя, забезпечення якісної підготовки здоров’язберігаючих технологій навчання та виховання.

2. Сприяння формуванню підстав для критичного мислення відносно знань, навичок, практичних дій, направлених на збереження здоров’я.

3. Забезпечення учнів необхідною інформацією для формування особистої стратегії, яка б дозволила зберегти і зміцнити здоров’я.

4. Створення науково-інформаційного простору з питань збереження та зміцнення здоров’я учасників освітнього процесу.

5. Розширення та урізноманітнення шляхів взаємодії закладу освіти, батьків і громадськості в контексті зміцнення здоров’я.

   Педагоги популяризують власні творчі надбання та досягнення в освітній діяльності на Інтернет-сайтах («Всеосвіта», «На Урок»), зокрема у блогах.

   Методичне навчання вчителів поєднується зі здійсненням контролю за їхньою працею, при чому перевага здебільшого надається попереджувальному контролю, співбесіді з учителями, що дозволяє запобігати теоретичним і методичним прорахункам. Відвідано 50 уроків вчителів, проведено самоаналіз, аналіз відвіданих уроків, зроблено відповідні висновки та рекомендації.

   Таким чином, науково-методична та дослідницька робота є важливим чинником у формуванні педагогічного досвіду та підвищенні якості фахової освіти.

 

Результативність та рейтинг освітньої роботи

серед вчителів та учнів у 2020-2021 навчальному році

   Розв’язання проблем та завдання закладу освіти, затверджених педагогічним колективом на навчальний рік, дозволило досягти певних результатів. Серед найголовніших слід відзначити: у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад 10 учнів закладу освіти посіли призові місця:  

- Камаренко Вікторія (9 клас): географія з краєзнавством – І місце, біологія – ІІ місце, англійська мова – ІІ місце, українська мова та література – ІІ місце;

- Самойленко Софія (11 клас): англійська мова — І місце, українська мова та література – ІІ місце, фізика – ІІІ місце;

- Марко Тамара (8 клас): трудове навчання – ІІ місце, географія з краєзнавством – ІІІ місце;

- Пшеничний Максим (10 клас): трудове навчання/технології – І місце;

- Слободянюк Ганна (7 клас): математика – ІІ місце;

- Ліскова Вероніка (7 клас): українська мова і література – ІІ місце;

- Слободянюк Андрій (9 клас): хімія – ІІ місце;

- Бондаренко Дар'я (10 клас): біологія – ІІ місце;

- Коблєвська Алла (10 клас): українська мова і література – ІІ місце;

- Дерваль Вероніка (11 клас): біологія – ІІ місце.

   Рейтинг навчальних дисциплін:              

І місце – українська мова та література (вчитель Клочкова Людмила Валеріївна);

ІІ місце – біологія (вчитель Козарик Оксана Олександрівна);

ІІІ місце – англійська мова (вчителі Крупнова Ольга Олександрівна, Степаненко Ірина Володимирівна);

ІV місце - трудове навчання/технології (вчителі Бевзенко Діна Федорівна, Гончаров Олександр Віталійович);

V місце - географія з краєзнавством (вчитель Клочков Михайло Михайлович);

VІ місце –  математика (вчитель Курдін Вікторія Вікторівна), хімія (Рєзіченко Оксана Василівна), фізика (вчитель Гончаров Олександр Віталійович).

   У конкурсах учні закладу освіти продемонстрували участь і посіли почесні призові місця. За результатами проведених конкурсів видано відповідні накази в закладі освіти.

 

Індивідуальна форма навчання

   Відповідно до Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016  № 8 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 липня 2019 року № 955) протягом 2020-2021 навчального року було організовано індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти (педагогічний патронаж) для учня 5 класу Майорова Олександра. Класним керівником та вчителями- предметниками робота була організована належним чином; видано відповідні накази.

 

Зовнішнє незалежне оцінювання

   Належна увага була приділена організації роботи педагогічного колективу по зовнішньому незалежному оцінюванню. З цією метою було розроблено заходи щодо проведення ЗНО у 2021 році, оформлено інформаційний стенд, банк даних учасників ЗНО та систематизовано матеріали для підготовки до ЗНО учнів закладу, проведено навчання з учителями-предметниками, проведена відповідна робота з учнями та батьками.

   Із 5 учнів 11 класу ЗНО 2021 року охоплено 5 учнів – 100 %. ЗНО складали з англійської мови, української мови та літератури, математики, історія України, фізики, біології та географії. Рівень організації та проведення ЗНО у 2021 році можна вважати задовільним.

 

Державна підсумкова атестація

   Відповідно до статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25 березня 2020 року № 338-р, пункту 3 розділу І, пункту 6 розділу ІV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979, на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 03 березня 2021 року № 273 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової середньої освіти, у 2020/2021 навчальному році», наказу Управління освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради Херсонської області від 18 березня 2021 року № 18 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової середньої освіти, у 2020/2021 навчальному році», педагогічної ради № 13  (протокол № 13 від 18.03.2021 року) учні 4 та 9 класів звільненні від проходження ДПА.

   Відповідно до ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у звязку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (щодо окремих питань завершення 2020-2021 навчального року)», на виконання рішення педагогічної ради № 16 (протокол № 16 від 29.04.2021  року) учні 11 класу звільнені від ДПА.

 

Освітнє середовище закладу освіти

Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці

   Приміщення і територія Томинобалківського закладу повної загальної середньої освіти Білозерської селищної ради Херсонської області є безпечними і комфортними для навчання та праці. Територія закладу огороджена частково та немає доступу для стороннього автотранспору і  місць, де учні можуть залишитися без нагляду дорослих. На території облаштовані спортивні та відпочинкові майданчики для учнів. Інвентар справний та надійний, пошкоджень покриття та інших загроз травмування для дітей немає.

   Територія закладу освіти достатньо озеленена, її площа складає 2,2 га. Зелені насадження розташовані на всій території закладу, є чітке функціональне зонування території: декоративні клумби та квітники, облаштований в українському стилі хутір, створюють єдиний цілісний пейзажний стиль навколишнього середовища.
   При існуючих зелених насадженнях  подвір’я закладу змінено на красивий, художньо оформлений ландшафт, що має гарно впорядковану з вишуканим смаком територію. Зовнішній вигляд  подвір’я забезпечує комфортне та безпечне перебування на території закладу.

   Облаштування приміщень закладу освіти загрози травмування учнів та працівників не створює. У приміщеннях підлога не слизька, меблі в навчальних кабінетах встановлено належним чином, коридори, сходові клітини та рекреації незагромаджені.

    У закладі встановлено і дотримується режим провітрювання та прибирання, який забезпечує чистоту та охайність навчальних приміщень, спортивної зали, коридорів, місць спільного користування.

    Туалетні кімнати відповідають санітарним умовам та облаштуванню усім необхідним. Є проточна вода, мило, папір тощо.

    Приміщення для харчування та приготування їжі відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, забезпечені меблями та посудом частково. Меблі без ростових груп. Режим зберігання продуктів та готових страв дотримується.

   Температурний режим у приміщенні закладу. Температурний режим відповідає нормам. Температура в класних кімнатах в середньому коливається від 16 до 18 градусів Цельсія, вологість повітря 40-60%.

   Рівень освітлення. Природне освітлення відповідає нормі. Світловий коефіцієнт  в класних кімнатах та навчальних кабінетах – 1/5. Штучне освітлення (не менше 300 люкс) забезпечується лампами електричними та енергозберігаючими за допомогою світильників, які добре розсіюють світло. 

   Забезпечення питного режиму (фонтанчики з питною водою, кипячена вода). Система водозабезпечення – централізована, від місцевої мережі, вода господарчо-питна, подається цілодобово, в літній період – за  графіком. Є фонтанчики та кипячена вода.

   У закладі освіти проводиться санітарно-освітня робота з учнями щодо дотримання гігієнічних вимог. Наявні інформаційні стенди та плакати про здорове харчування (Тарілка здорового харчування. Споживання щодня різноманітних та корисних продуктів); правильне миття рук тощо. Постійно проводиться санітарно-гігієнічне виховання та просвітницька робота з учнями, батьками, учителями щодо здорового способу життя, профілактики захворювань. Питання гігієни актуалізуються на уроках біології, основ здоров’я тощо.

   Дизайн середовища комфортний та гнучкий, задовольняє здобувачів освіти та має безпосередній вплив на мотивацію до навчання.

   У закладі освіти дотримуються основних принципів в оформленні та облаштуванні приміщень.

   У кабінетах початкової школи НУШ є мобільні робочі місця для індивідуальної, групової та колективної роботи (столи, стільці, килимки, м’які подушечки для сидіння). Площа навчальних приміщень дозволяє та створює можливості для швидкої зміни конфігурації освітнього середовища та форм роботи під час занять. Є осередки для різних видів роботи та відпочинку учнів: навчання, читання, зберігання наочності та навчальних матеріалів, експозиції, робоче місце вчителя. Кабінети 1-3-х класів забезпечені ергономічними меблями різних ростових груп, підставками для приладдя на стільниці, заокруглені кути стільниць, спинок та сидінь).

   У навчальних кабінетах відсутнє надлишкове нагромадження. Немає речей, які не використовуються в освітньому процесі та нагромаджуються, є меблеві стінки та полиці, які вписуються в інтер’єр кабінету. Вікна навчальних кабінетів незагромаджені високими кімнатними рослинами, речами та книгами.

   У приміщеннях закладу освіти розумне використання кольорів: стеля, стіни та панелі світлих спокійних кольорів, мінімум стендів, більше замальовок та наліпок на стінах. У навчальних кабінетах столи та стільці зелених, бежевих, світло-коричневих кольорів. На стінах стенди та картинки. Є наочність. Кольорові рішення у приміщеннях закладу мають позитивний вплив на підвищення рівня розумової активності учнів та сприяють творчості, гарного настрою.

   У коридорах та вестибюлі закладу є місця для відпочинку дітей під час перерв. Це лавки для сидіння: великі та малі; зручні надувні кресла та м’які подушечки.

   Облаштовані місця для роботи та відпочинку вчителів у навчальних кабінетах та учительській.

 

Висновки

Сильні сторони:

За результатами опитування та спостереженнями за освітнім середовищем, вчителям та учням:

-          комфортно перебувати у закладі освіти;

-          подобається, як організований простір;

-          умови та обладнання навчальних кабінетів дозволяють гнучко використовувати простір під час освітнього процесу;

-          подобається облаштування території, є місця для рухливих ігор та спокійного відпочинку;

-          враховується особиста думка кожного учасника освітнього процесу при облаштуванні освітнього простору.

Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти

   Заклад організовує роботу на базі типового проекту. Будівля закладу -  двоповерхова, загальна площа - 2413 кв.м., стіни з цегли, сейсмічність 8-9 балів, рік забудови 1977, розрахована на 240 учнів. Споруда обладнана відповідними інженерними мережами та технічним устаткуванням для забезпечення належних санітарно-побутових умов учасників освітнього процесу. Матеріально-технічна база закладу освіти включає будівлю, споруди, землю, комунікації, обладнання, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі.

Інв.№ будівлі

Основне призначення

Рік будів-  ництва, добудови

Тип будо-ви

Кіль-кість повер-хів

Загаль-на площа

Навчальна площа

Фундамент

Стіни

Покрівля

10310004

Навчаль-

ний корпус

1977, проектна потужність 240

Типове

2

2413 кв.м.

1155 кв.м.

Камінь бутовий

Цегляні,

покриття- мінвата

Метало

профіль

 

   У закладі освіти є необхідні приміщення та засоби навчання для здійснення якісного освітнього процесу:

·         навчальні (навчальні кабінети, майстерня комбінована);

·         спортивна зала;

·         бібліотека;

·         їдальня;

·         адміністративні;

·         кабінети: логопедичний, психологічний, методичний;

·         допоміжні та підсобні (вестибюль, рекреації, санвузли).

   Навчальні приміщення згруповані за віковими ознаками. Навчальні кабінети початкової школи відокремлені від основної і старшої та знаходяться на першому поверсі.

   Навчальні кабінети обладнані з урахуванням санітарно-гігієнічних вимог та вимог охорони праці і безпеки життєдіяльності.

   Є необхідне обладнання у галузі природничих наук (фізика, хімія, біологія); в кабінеті інформатики: комп’ютерів – 10 шт., інтернет-система.

   Кабінети початкової школи 1-3 класи НУШ забезпечені наочно-дидактичним матеріалом – демонстраційним та роздатковим для індивідуальної та групової роботи учнів. Вони виготовлені з безпечних та якісних матеріалів та мають сертифікати якості.

  Система опалення – власна котельна, водяна, 2 котла, теплова мережа довжиною 100 м знаходиться у задовільному стані, топливо – вугілля, загрузка – немеханізована, вручну, в наявності запорна арматура. Будівля котельної знаходиться окремо від будівлі закладу. Перед початком навчального року проводиться повна ревізія опалювальної системи до роботи в осінньо-зимовий період.

   Система вентиляції приточно – природна.

   Каналізація централізована, відвід стічних вод  виконаний по самотічній системі до вигрібної ями. Система в задовільному стані, 3 каналізаційних колодязі закриті бетонованими плитами.

   Система електрозахисту автоматична, в щитовій закладу установлені силові щити типу СУ-9500, СУ-9400. Заземлення в межах норми, є протокол. Частково виконуються приписи пожежного нагляду.

   В усіх приміщеннях та на території закладу освіти встановлено баки для роздільного збирання сміття.

   Стан будівлі, приміщень закладу задовільний та відповідає Державним нормам і правилам. За станом будівлі здійснюється систематичний контроль, розробляються заходи з усунення виявлених недоліків, проводяться поточні ремонти за рахунок бюджетних та добровільних батьківських внесків.

   За останні роки на утримання закладу використано:

Навчальні роки

Використано коштів бюджету

Задіяно додаткових коштів

благодійних

батьківських

інше

 

школа

класні кімнати

Разом

 

2020-2021

96819.26грн.

17241.00грн.

14644.33 грн.

27823.70 грн

42468.03 грн

-

 

 

   Протягом навчального року було придбано

за бюджетні кошти:

-          підручники на суму 10918.74 грн.;

-          Блю Лайн Ефект на суму 600.00 грн.;

-          дидактичний матеріал для першого класу на суму 12354.00 грн.;

-          ігровий набір Six Bricks на суму 485.16 грн.;

-          маска медична захисна на суму 356.00 грн.;

-          меблі (стіл, стілець) на суму 18795.70 грн.;

-          ноутбук, багатофункційний пристрій, струменевий на суму 14700.00 грн.;

-          рукавички оглядові, окуляри захисні на суму 431.36 грн.;

-          пірометр Eximlab на суму 1900.00 грн.;

-          запчастини до автобуса на суму 4690.00 грн.;

-          миючі засоби на суму 210.00 грн.;

-          класні журнали на суму 1170.00 грн.;

-          телевізор на суму 5899.00 грн.;

-          ігровий набір LEGO на суму 501.30 грн.;

-          дезенфікуючий засіб на суму 14665.00 грн.;

-          підставка під умивальник на суму 457.00 грн.;

-          антисептик Септоплюс Ультра на суму 7480.00 грн.;

-          канцедярські товари на суму 1206.00 грн.

спонсорські кошти:

-          телевізор - 2 шт. на суму 7500.00 грн.;

-          крісла надувні на суму 4000.00 грн.;

-          будівельні матеріали на суму 3353.00 грн.;

-          праску на суму 660.00 грн.;

-          ремонт комп'ютера на суму 200.00 грн.;

-          жалюзі на суму 1028.00 грн.;

-          бензин (доставка будівельних матеріалів) на суму 500.00 грн.

батьківські кошти:

-          поточний ремонт комп'ютерного класу, котельні, сходів, внутрішніх та зовнішніх туалетів; класних кімнат 1-11 класів;

-          придбано предмети та матеріали на утримання закладу освіти на суму, 14644.33 грн.

   Протягом 2020-2021 навчального року було використано: електроенергії 11049 кВт, води 1152 кубів, вугілля – 44000 кг (за потребою 90000 кг), встановлені ліміти не перевищено. 

Висновки. За результатами оцінки матеріально-технічної бази у закладі освіти

Сильні сторони:

- створено інформаційний простір закладу (електронна пошта, веб-сайт, мережа Інтернет з WI-FI обладнанням, кабінет інформаційних технологій, комп’ютеризовано робочі місця заступників директора, учителів початкової школи, інформатики, фізики, секретаря);

- облаштування подвіря закладу (вимощення подвіря тротуарною плиткою);

- проведення термосанації (утеплення закладу).

Слабкі сторони:

- обладнання навчальних кабінетів, майстерень забезпечує частково реалізацію освітньої програми закладу, не всі кабінети забезпечені відповідним обладнанням, технічними засобами (комп’ютери, нетбуки, проектори, телевізори) та меблями;

-  із-за малої проектної потужності закладу, немає актової зали (пристосована у коридорі), ресурсної кімнати, кабінету соціального педагога, практичного психолога, замало допоміжних і підсобних приміщень;

- потреба у забезпеченні бібліотеки медіатекою з її мультифункціональністю та використанням ресурсів: CD  та DVD - диски, е-книги, е-база даних тощо;

- капітального ремонту потребує котельня; потребує встановлення система вентиляції та пожежної сигналізації, перепланування та облаштування харчоблоку за системою НАCCP.

Заходи з охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі здійснюється відповідно до Законів України:

- «Про освіту»;

- «Про охорону праці»;

- «Про пожежну безпеку»;

- «Про дорожній рух»;

- Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 р. № 1669.

З працівниками закладу проводиться вступний, первинний, повторний та цільовий інструктажі з охорони праці.

Для кожного навчального кабінету, які пов`язані з можливістю отримання учнями травм або загроз їхньому здоров`ю під час практичних чи лабораторних робіт, розроблено відповідні інструкції з охорони праці та правила техніки безпеки у цих кабінетах. У таких класних кабінетах закладу створені куточки з охорони праці, систематично ведуться журнали реєстрації інструктажів.

Діяльність закладу спрямована на дотримання санітарно-гігієнічних норм, у відповідності до ДержСанПіН.

   На кожному поверсі у коридорах розміщені плани евакуації.

   Згідно річного плану роботи у закладі проводяться тижні з безпеки життєдіяльності та охорони праці, у рамках яких проходять відкриті уроки, виховні години, конкурси малюнків, творів.

   З метою створення здорових і безпечних умов навчання і праці, запобігання виробничого травматизму, дотримання норм і правил охорони праці та безпеки життєдіяльності запроваджено оперативно-адміністративний контроль з охорони праці.

   Адміністрацією закладу здійснюється постійний контроль за своєчасним навчанням педагогічних працівників закладу з охорони праці та безпеки життєдіяльності, проведенням інструктажів з працівниками, учнями на заняттях та уроках (фізики, хімії, біології, трудового навчання, інформатики, фізкультури, Захисту України, при організації суспільно-корисної праці, масових позакласних заходів).

   У закладі добре організована робота щодо запобігання виробничого травматизму. Профілактична робота, яка постійно проводиться педагогічним колективом щодо запобігання травматизму під час освітнього процесу має позитивний результат. Але протягом 2020-2021 н.р. є випадки дитячого травматизму у побуті.

Висновки.

Сильні сторони:

- відсутність випадків дитячого травматизму під час освітнього процесу протягом 2020-2021 н.р.

Cлабкі сторони:

- наявність випадків дитячого травматизму невиробничого характеру протягом 2020-2021 н.р.

 

 

 

Функціонування бібліотеки

   У Законі України «Про загальну середню освіту» важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі в закладах освіти. Бібліотека закладу освіти є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги.

   Бібліотека закладу є інформаційним центром як для учнів, так і для вчителів, вихователів, одним із важливих напрямків роботи якої є формування інформаційної культури читачів.

   Були визначені конкретні форми інформування кожної категорії читачів з урахуванням їхніх потреб. Систематично, у процесі надходження нової літератури, поповнювались постійно діючі книжкові виставки: «З Україною в серці», «Подвиг, пам’ять, життя», «Уклін тобі, Херсонщино»,  нововведені твори до діючих програм тощо. Усього було протягом навчального року оформлено 16 тематичних  книжково-ілюстративних виставок.

   Діяльність бібліотеки закладу 2020-2021 навчального року була спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту освітнього процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.

   Особлива увага приділялася широкій популяризації української літератури, літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.

    Учні закладу у 2020-2021 навчальному році брали участь у Всеукраїнському конкурсі проєктних ініціатив «Волонтерство: від усвідомлення до дії» до Міжнародного дня волонтерства та стали його переможцями. Призовим фондом була історико-правознавча література та пізнавальні настільні ігри, які передано до бібліотеки.

   Отримуючи нову літературу, бібліотекар готував «Інформаційний бюлетень новинок», «Зустріч з новими книгами», організовував відкриті перегляди літератури та періодики «Зупинись на хвилинку – подивись на новинки».

   На бібліотечно-бібліографічних уроках діти вчились користуватися книгою і опановували навички спілкування. Проводились бесіди з таких тем: «Виникнення писемності», «Культура поведінки читача», «Книги – морська глибина».

   До святкових дат та урочистих подій були організовані протягом навчального року виставки, наприклад: «Україна – це наша родина», «Книга, обпалена війною», «Я – особистість».

   Інформаційна робота серед педагогічного колективу включала також виступи на педрадах та методичних заходах з інформаційними оглядами, оглядами періодичних видань на допомогу вчителю.

   Бібліотека здійснювала також інформаційне забезпечення науково-методичної проблеми, над вирішенням якої працював педагогічний колектив закладу «Компетентнісний підхід та особливості соціалізації особистості в умовах створення єдиного освітнього простору».

   У популяризації основ бібліотечно-бібліографічних знань використовувалися найрізноманітніші методи: бесіди, лекції, практичні заняття, повідомлення учнів, різні види змагань, конкурсів.

   Вагому допомогу шкільному бібліотекарю надавав актив бібліотеки, до складу якого входили старшокласники. Разом із бібліотекарем актив визначав тематику інформацій, брав участь у підборі матеріалу для інформування, обробляв його, виступав з оглядами літератури чи періодичної преси, проводив інформаційні п’ятихвилинки у кожному класі, а також – дні та тижні інформації.

   Бібліотека брала активну участь у проведенні предметних тижнів. Готуючись до них, були організовані книжкові виставки, тематичні та бібліографічні огляди літератури, проводились презентації книг тощо.

   Систематично працювала «Книжкова лікарня», де учні здійснювали (разом з активом бібліотеки) дрібний ремонт книг  у позаурочний час - дарували книгам «друге життя» (було відремонтовано 125 книг).

   Аналіз основних показників роботи бібліотеки за 2020-2021 навчальний рік свідчить про відповідність діяльності бібліотеки запланованому змісту роботи. Так, протягом навчального року до бібліотеки було записано 188 читачів, з них: 165 учнів 1-11 класів і 23 вчителя.

   Показники середньої денної відвідуваності – 9-12 читачів та прочитуваності – 8 одиниць книжкового фонду.

   Книговидача підручників та художньої літератури за рік склала 3280 примірників; відвідувань читачів за рік – 1969.

   Фінансовий стан фондів на кінець навчального року становить 119 360,97 грн., а загальна кількість       примірників –  8068;  із них художнього фонду – 3159 примірники на суму 12 164 грн. та навчальна література – 4909 примірників на суму 107 196,96 грн.

    Читацька активність учнів – 53 %.

   Збереженню фондів сприяла участь всього колективу у загальношкільному конкурсі «Шкільна бібліотека», у якому найактивніше працювали такі класні колективи:

І місце

9 - 11 класи

 

II місце

1-4 класів

III місце

5, 6, 7 класи

 

 

       Протягом навчального року робота бібліотеки була спрямована на виконання основних завдань і напрямів діяльності, зазначених у річному плані роботи бібліотеки: на національне, громадянське, родинне, трудове, екологічне, правове та естетичне виховання; профорієнтацію школярів, виховання культури читання учнів; поповнення і збереження книжкових фондів; керівництво позакласним читанням.

   Таким чином, зміст роботи бібліотеки Томинобалківського ЗПЗСО був спрямований на те, щоб формувати духовний світ дитини і сприяти гармонійному розвитку особистості, яка здатна бути спадкоємцем і продовжувачем прогресивних національних традицій.

 

СТАН ФОНДІВ НАУКОВОЇ, ХУДОЖНЬОЇ, МЕТОДИЧНОЇ, ДОВІДКОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ, ПІДРУЧНИКІВ, ПОСІБНИКІВ ТА ДИДАКТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ З УСІХ ДИСЦИПЛІН,

ЯКІ ВИВЧАЮТЬСЯ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

Загальний фонд бібліотеки

Усього

Зокрема українська

російська

іноземна

Наукової літератури

35

35

-

-

Художньої літератури

3159

1745

-

-

Методичної літератури

71

71

-

-

Довідкової літератури

16

16

-

-

Підручників

4909

4909

 

 

Дидактичних матеріалів

19

19

-

-

 

Висновки.

   Сильні сторони:

- учням молодших і середніх класів подобається відвідувати бібліотеку та брати участь у різних заходах;

- класні колективи беруть участь у акції «Подаруй книгу бібліотеці».

   Слабкі сторони:

- недостатнє забезпечення підручниками учнів 4,7-8 класів;

- підручники з англійської мови для 4 класу не поновлювалися з 2004 року;

- недостатня кількість художньої літератури для молодших учнів;

- відсутність технічного забезпечення (ноутбук, медіатека тощо).

 

Використання мережі Інтернет

   Робота щодо підвищення іміджу закладу освіти здійснюється через презентацію потенціалу закладу освіти. Все, що зроблено у цей період педагогічним колективом, учнями, батьківською громадою, постійно висвітлювалось на сайті закладу.

   Закладом освіти оновлено у 2020 році сайт, що створений на безкоштовній платформі. Сайт має зручний інтерфейс, який дозволяє користувачеві легко знайти необхідну інформацію на відповідній сторінці та повернутися на головну.

   Сайт має головну сторінку та розділи: «Прозорість та інформаційна відкритість закладу», «Історія», «Адміністрація», «Учителі», «Методична робота», «Виховна робота», «Наші здобутки» та інші. Щомісячно на сайті висвітлюються новини з життя закладу.

   На сторінках сайту презентується інформація про досягнення наших учнів у конкурсах, олімпіадах, змаганнях; участь вчителів у проектах, конкурсах; системно інформується діяльність учасників освітнього процесу, висвітлюється проведення заходів, публікуються корисні матеріали для учнів, вчителів, батьків (додаток 2). Батьки є постійними відвідувачами сайту, що сприяє тісній співпраці закладу освіти та родини.

   Над поновленням сайту, створенням позитивного іміджу закладу працює група педагогів: заступник директора з навчально-виховної роботи Ступніцька С.В., заступник директора з виховної роботи Крупнова О.О.  та вчитель інформатики Курдін В.В.

   Дизайн сайту відповідає естетичним та санітарно-гігієнічним вимогам: основний колір – зелений.  Всі сторінки сайту оформлені в єдиному стилі, який легко сприймається і не переобтяжує, не відволікає відвідувачів, має заголовки. Текст у межах публікацій має одинакові характеристики (накреслення, висоту, колір). Сайт не перевантажений графічними елементами, що значно прискорює завантаження необхідної сторінки.

   Використання Інтернет-ресурсів – один із інструментів для навчання та викладання, однак він може створювати ризики для користувачів. Тому у закладі сформовано власну політику щодо безпечного користування мережею Інтернет:

- наявність антивірусних програм, їх оновлення;

- користування Інтернет-ресурсами під час навчальних занять під наглядом педагогів;

- моніторинг ресурсів закладу (вебсайт, сторінки у соціальних мережах) на предмет розміщення на них несанкціонованої інформації;

- забезпечення педагогів і учнів навчанням щодо безпечного користування мережею Інтернет;

- заклад відповідає за персональні дані учасників освітнього процесу.

   За рекомендаціями Херсонської державної адміністрації з грудня 2020 року створено новий сайт закладу, на якому розміщується інформація про роботу закладу освіти. Дизайн нового сайту також відповідає естетичним та санітарно-гігієнічним вимогам. Він не перевантажений графічними елементами, легко сприймається.

   Висновки.

Сильні сторони:

- наявність у закладі мережі Інтернет та Wi-Fi для усіх учасників освітнього процесу;

- можливість використовування мережі Інтернет на уроках.

Слабкі сторони:

- недостатня кількість ліцензійованих програм;

- не у всіх кабінетах закладу є можливість користування мережею Інтернет та Wi-Fi.

 

Організація харчування

   Відповідно до пункту третього статті 21 Закону України «Про загальну середню освіту», пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2002 року № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2003 року № 850 та постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» зі змінами, керуючись статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення Білозерської селищної ради 4 сесії восьмого скликання від 24 грудня 2020 року № 43 «Про організацію харчування учнів закладів загальної середньої освіти  Білозерської селищної ради у 2021 році», з метою створення належних умов навчання та зміцнення здоров’я учнів у Томинобалківському  ЗПЗСО створені умови для організації раціонального, збалансованого харчування учнів.

   Їдальня розрахована на 60 місць. Харчоблок відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Забезпечений електричними плитами, морозильною камерою та шафами, миючими засобами. Наявна холодна та гаряча проточна вода. Харчолок не забезпечений витяжкою. Придбано новий інвентар для прибирання згідно системи безпеки харчових продуктів HACCP. До штату працівників їдальні входять комірник, кухар, підсобний робітник  кухні, які двічі на рік проходять відповідну медичну комісію.

   Раціональне харчування учнів закладу організоване відповідно до циклічного перспективного меню, що затверджується директором і обов’язково погоджується із районним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонському районі. На підставі перспективного меню подається заявка на продукти постачальнику. Згідно із наявністю продуктів харчування щодня складається меню – розкладка на кожен наступний день тижня із урахуванням перспективного меню і картотеки страв.  У відповідних журналах медпрацівником реєструється бракераж сировини та готової продукції. Адміністрація закладу, медичний працівник та батьківський комітет здійснює періодичний контроль за дотриманням технології приготування страв, якістю харчування та дотриманням санітарно-гігієнічних норм.

   Забезпечення та доставка продуктів здійснюється централізовано фірмою ФОП «Ритм» та ПП «Никольтрейд» відповідно до укладеної угоди.

   У закладі організоване гаряче харчування для учнів 1-4-х класів та категорійних груп (діти учасників АТО, діти-сироти, під опікою, малозабезпечені). Для учнів 5-11-х класів обіди за рахунок коштів батьків – 17 грн. Оплата за харчування для учнів 1-4-х класів та категорійних груп віком до 10 років здійснюється за бюджетні кошти з розрахунку 13,00 грн. на дитину щодня, з 10 років – 14,00 грн.

   Чималу роль в організації харчування і контролю за ним у закладі відіграє комісія громадського контролю з організації харчування. До складу комісії входять: директор закладу, представники батьківської громадськості.

   У закладі створено робочу групу згідно принципів системи управління  безпечністю  харчових продуктів НАССР, яка контролює зберігання, обробку, приготування їжі та стан харчоблоку.

   Переважна більшість батьків добре поінформовані про організацію харчування учнів у закладі, задоволені якістю приготування їжі та санітарним станом їдальні.

   Видача готових страв здійснюється через півгодини після приготування та бракеражу готової продукції. Дотримується температурний режим зберігання обробки продуктової  сировини  і  видачі  готових гарячих страв.

   Харчоблок забезпечений матеріально-технічним обладнанням. Розроблені картки  аналізу санітарно-гігієнічного стану харчоблоку та допоміжних  приміщень. Продукти  зберігаються  у спеціально обладнаній коморі і овочесховищі, де забезпечено дотримання санітарних норм. Під  час приготування страв суворо витримується  поточність  виробничого процесу. Обробка сирих  і готових продуктів проводиться  на  різних  столах  з  відповідним  маркуванням.

   Вся  документація  ведеться  згідно  з  інструкцією  з  організації харчування  й  додатків  до  неї.  Всі  працівники  харчоблоку  мають  спецодяг, медичні книжки, дотримуються   правил  особистої  гігієни, вимог щодо організації харчування в закладі. 

Висновки.

   Сильні сторони:

- достатня кількість холодильного обладнання;

- вчасний підвіз продуктів;

- 75 % учнів забезпечено усіма видами харчування.

   Слабкі сторони:

- виявлено порушення щодо зберігання продуктів харчування, відходів виробництва відповідно до принципів системи управління безпечністю харчових продуктів НАССР;

- комора для зберігання овочей не відповідає вимогам для зберігання продуктів;

- умови транспортування не дотримуються (зокрема режимів температури зберігання і відносній вологості повітря);

- відсутнє водопостачання та водовідведення в побутових приміщеннях харчоблоку;

- неналежне планування приміщень харчоблоку;

- відсутня вентиляційна система.

 

Попередження та протидії булінгу (цькуванню)

    Відповідно до Закону України від 18 грудня 2018 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», Закону України «Про освіту» та з метою удосконалення відносин у сфері протидії булінгу у закладі видано наказ від  02.09.2020 р. № 223 «Про затвердження Плану заходів з протидії булінгу на 2020-2021 н.р. та алгоритму», відповідно якого призначено уповноважену особу щодо здійснення контролю за виконанням заходів, спрямованих на запобігання та протидії булінгу заступника директора з виховної роботи Крупнову О.О. та за розгляд скарг про відмову у реагуванні на випадки булінгу за відповідними заявами, а також процедуру подання заяв до соціального педагога Бевзенко Д.Ф., наказ оприлюднено на сайті закладу. Усіма педагогічними працівниками пройдено курси «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти». Для формування антибулінгової політики у закладі створено робочу групу у складі заступника директора з виховної роботи, соціального педагога, практичного психолога та представника учнівського самоврядування. Розроблено механізми звернення, алгоритм дій педагогів у випадку виявлення фактів булінгу та встановлення інформаційних скриньок для повідомлень про випадки булінгу; підготовлено методичні рекомендації для педагогів щодо вивчення учнівського колективу та розпізнавання ознак насильства різних видів щодо дітей; розповсюджено тематичні буклети «Стоп! Булінг!»; розроблено інструкції для батьків, які допоможуть у виявленні ознак того, що їхня дитина стала жертвою чи ініціатором, свідком булінгу. 17 вересня 2020 року  проведено учнівську конференцію, на якій заслухано питання щодо правил поведінки у закладі. Класними керівниками створено емоційно-психологічне середовище: розвиток в учасників освітнього процесу соціально-емоційної грамотності, толерантності, проведено години спілкування та бесіди, анонімне анкетування щодо виявлення булінгу серед учнів. Організовано виставку малюнків «Ми проти булінгу!» 16 листопада 2020 року  проведено заняття з елементами тренінгу «Толерантність врятує світ» до Дня толерантності, на якій присутні розмірковували на тему толерантності та дружби.

Висновки.

Сильні сторони:

- протягом 2020-2021 навчального року випадків звернень з боку учнів та їх батьків стосовно булінгу у закладі не виявлено.

 

Правила поведінки у закладі освіти

   Правила поведінки учнів у закладі освіти базуються на законах, постановах Міністерства освіти і науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті закладу освіти та мають наступні розділи:

- Загальні правила поведінки;

- Поведінка на заняттях;

- Поведінка до початку, на перервах і після  занять;

- Правила поведінки учнів в їдальні.

   У вересні 2020 року на учнівській конференції оприлюднено правила поведінки здобувачів освітнього процесу.

   У кожній класній кімнаті у класному куточку є правила для учнів.

Висновки.

   Сильні сторони:

- правила поведінки дотримуються та є дієвими відповідно опитування учасників освітнього процесу.

 

Інтеграція освітнього процесу у зовнішній культурно-освітній простір

 (екскурсії, пізнавальні заходи, відвідування історичних місць тощо)

   Навчальна екскурсія – це форма організації освітнього процесу, яка дозволяє організувати спостереження та вивчення різних явищ, предметів, процесів у природних умовах, музеях, на виставках. Для учителів екскурсія – це вихід з учнями за межі класних приміщень та відвідування наперед визначеного місця з метою розвитку знань, умінь та компетентностей, встановлених Державним стандартом освіти України. Тому, будь які вміння, знання чи компетентності, які визначені Державним стандартом освіти України, можна розвинути, використовуючи поїздки, екскурсійну діяльність чи навчальні подорожі. Через пізнання власної історико-культурної спадщини розвивати в учнів ключові компетентності.

   Протягом 2020-2021 н.р. учні закладу стали учасниками наступних екскурсій та подорожей:

- похід за межі с.Томина Балка (7 клас);

- екскурсія до Миколаївського зоопарку;

- віртуальна подорож визначними місцями  м.Києва;

- віртуальна подорож визначними місцями Великої Британії.

Висновки.

   Сильні сторони:

- розвиток ключових компетентностей в учнів під час віртуальних екскурсій та подорожей.

   Слабкі сторони:

- невелика кількість екскурсій та походів у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби

 

Робота психологічної служби

   Робота практичного психолога проводиться відповідно до Положення про психологічну службу системи освіти України (наказ МОН України від 22.05.2018 № 509, Закону України «Про освіту» , Закону України «Про загальну середню освіту», Типового положення про центри практичної психології і соціальної роботи (наказ Міністерства освіти і науки України від 14.08.2000 № 385), плану роботи закладу освіти та індивідуального плану роботи практичного психолога на 2020/2021 навчальний рік.

І. Аналіз основних напрямків роботи.

   Головна функція психологічної служби закладу – проектування та організація середовища, яке сприяло б розвитку особистості, її здібностей, забезпечила б умови для повного розкриття потенціалу дитини. Робота психолога ведеться з урахування власної професійної кваліфікації, на основі вивчення запиту закладу освіти та пріоритетних напрямків:

- ознайомлення і вивчення педагогічного, учнівського та батьківського колективів;

- робота з дітьми «групи ризику»;

- соціально-психологічний супровід дітей підліткового віку;

- профілактика тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, захворювань на СНІД, злочинності серед неповнолітніх;

- розвиток особистої зрілості та соціальної компетентності школярів;

- співпраця з педагогами та батьками.

Проблема, над якою працювала  психологічна служба у 2020-2021 навчальному році:  «Формування самоосвітньої компетентності учнів закладу засобами ігротерапії».

Завдання:

1. Формування соціально прийнятного та активного стилю життя.

2. Тренування уваги, спокою та терпіння.

3. Розвиток співчуття, поваги та толерантного ставлення учнів один до одного.

4.  Сприяти розвитку дитини власної гідності, самоповаги.

   Виходячи з цього, психологічна служба працювала над проблемою особистісного зросту та соціалізації учасників освітнього процесу. Для цього психологічною службоюзакладу освіти протягом  року була проведена робота з учнями, працівниками, батьками, адміністрацією закладу освіти в наступних напрямках: психодіагностична робота, консультаційна робота, корекційно-відновлювальна та розвивальна робота, психологічна просвіта, навчальна діяльність, організаційно-методична робота, зв’язки з громадськістю.

1.2. Діагностичні дослідження.

Учні: 

- З учнями 1 класу проведена діагностика психологічної готовності першокласників до шкільного навчання (Методика психолого-прогностичного скринінгу  О.Єкжанова), також проведено анкетування батьків першокласників.

- Був здійснений контроль за адаптацією учнів 5 класу до нових умов навчання: дослідження мікроклімату у класному колективі, діагностика рівня адаптації (Методики: Соціометрія Дж. Морено, Опитувальник «Мій клас» , Тест шкільної тривожності Філіпса).

- Проведено діагностування  учнів 9 класу на визначення мотиваційної готовності  до профільного навчання, а також учнів 11 класу  на дослідження типу темпераменту (Методика «Тип темпераменту» Айзенко, Анкета «Профіль»).

За результатами діагностування  1 класу було встановлено наступне:

- більшість учнів мають середній рівень логічного мислення, зорової пам’яті та уваги;

- 7 учнів мають низький показник.

Тому з учнями «групи ризику» 1 класу була проведена корекційно - розвивальна робота за програмою «Острів знань».

Організація адаптаційного періоду в 5 класі.

- Складання психолого-педагогічної характеристики класного колективу: визначення «лідерів» та «аутсайдерів».

- Під час спостережень було виявлено деяке зниження адаптації учнів до нових умов навчальної діяльності та шкільного життя. Причинами можуть бути невстигання дітей з окремих предметів.

- Було виявлено досить слабку згуртованість учнів класу. Тому було проведено корекційну роботу з дітьми направлену на згуртування класного колективу.

 За результатами діагностування  учнів 9 класу та 11 класів  було встановлено наступне:

- Більшість учнів 9 класу обрали пріоритетним напрямком профілю: інформатику

- 2 учні 11 класу (інтроверти із підвищ. шк. нейротизму), 2 учні – екстраверти із низькою шкалою нейротизму), та 1 учень – (екстраверт із підвищеною шкалою нейротизму). Дані дослідження допомагають додатково, більш достеменно зрозуміти нервову діяльність учнів та направити і допомогти їм під час визначення  вибору майбутньої професії.

1.3. Консультативна робота.

   Протягом року проводилась консультативна робота з учнями, батьками, педагогами. Кількість наданих консультацій :

- учням – 28 (Основні проблеми звернення: психологічні особливості міжособистісних стосунків, гендерні взаємини, підвищення самооцінки та впевненості у собі, формування емоційно-вольової сфери, взаємини у сім’ї, улагодження конфліктних питань, профілактика порушень навчальної дисципліни, запобігання психологічного тиску серед однолітків та витіснення агресивної поведінки);

- батькам – 15 (психологічні особливості дитини на різних етапах розвитку особистості, проблема «батьки й діти», формування позитивних рис характеру, профілактика порушень навчальної дисципліни);

- вчителям – 10 (особливості взаємин у класному колективі, особливості поведінки та неуспішності учнів, організація роботи з колективом, з окремими учнями, профілактика пропусків уроків без поважних причин).

   Здійснювались  консультації під час карантину для всіх учасників освітнього процесу в телефонному та онлайн режимі (за запитом).

1.4. Організаційно-методична робота: Відповідно до листа МОН від 24.07.2019 № 1/9-477 «Про типову документацію працівників психологічної служби у системі освіти У країни» розроблені нові зразки ведення документації:

Перспективний план роботи практичного психолога;

Журнал практичного психолога;

Облік проведення корекційних занять;

Протоколи індивідуальної психологічної діагностики;

Протоколи групової психологічної діагностики;

Протоколи індивідуальних психологічних консультацій.

   У години організаційно-методичної роботи відбувається підготовка практичного психолога до корекційно-розвиткової роботи, обробка результатів діагностик, розробка інформаційних буклетів, методичних рекомендацій для батьків, вихователів. Систематично відбувається розповсюдження психологічних матеріалів (брошури, інформаційні повідомлення, рекомендації) по класам відповідно до проблем та запитів.

   Психологом закладу освіти підібрані методичні матеріали, розроблені пам’ятки для батьків та вчителів: першокласників,  п’ятикласників.

   Доповнюються папки методичного матеріалу, до яких входять профілактична робота (тютюнопаління, обізнаність з проблеми ВІЛ/СНІДу), превентивне виховання, розробки занять для учнів початкових класів.

1.5. Профілактична та просвітницька робота.

   Просвітницька робота психолога та соціального педагога проводилась з учнями, батьками та педагогами.

Розвиваючі заняття з розвитку мислення, уваги, уяви, пам'яті (1 – 4 кл.)

Заняття з профілактики торгівлі людьми (5 – 9 кл.)

Бесіда з учнями про жорстокість, насильство.

Бесіда про алкоголізм та куріння (8 – 9 кл.)

Бесіда з учнями про правила поведінки на уроках (1 – 4 кл.)

Бесіди з учнями «групи ризику» про правопорушення, жорстокість, паління.

Проведено корекційно-розвиваючі заняття за програмою «Острів знань» (1 кл.)

Бесіда «Нікотинова залежність підлітків» ( 8-9 кл.)

Тренінг «Життя – найвища цінність» (9 кл.)

Групове консультування учнів «Насильство в сім’ї,  як себе захистити» (7 – 9 кл.)

Проведено загальношкільні заходи до Дня толерантності у закладі (початкові класи)

Перегляд відеоролику «Ми проти насильства над дітьми» ( 5-9 кл.)

Перегляд презентації «Торгівля людьми» (старшокласники)

З батьками школярів проводилися виступи на батьківських зборах «Адаптація учнів 1 та 5 класів».

2. Участь у реалізації національних, державних та регіональних програм, експериментальній роботі.  Психологічна служба бере участь у реалізації:

- Законів «Про охорону дитинства» та  «Про повну загальну середню освіту»;

- Програми протидії торгівлі людьми;

- Програми профілактики правопорушень, рецидивної злочинності та злочинів, скоєних неповнолітніми;

- Загальнодержавної програми профілактики жорстокого поводження з дітьми та насильства в родинах.

3. Індивідуальний план роботи під час дистанційного навчання (карантинів).

   Відповідно до складеного плану психолог закладу здійснювала самоосвіту, підвищувала рівень професійної майстерності, переглядала вебінари на платформах На Урок та Всеосвіта. Опрацьовано: статі з фахових видань та роботи досвіду вчених, психологів у періодичному друці та на інтернет сайтах, журнали, методичну літературу, нормативну базу.

Впорядковано ділову документації за березень - травень  2021р.

Виготовлено дидактичний, наочний, стимульний матеріал.

Виготовлення дидактичної гри «Хто Я!».

Виготовлення дидактичної гри «Лото тварини».

Створення дидактичних ігор «Права дитини» та «Світ професій».

Виготовлення карток для проведення розвиткових занять у 1-4 класах.

   За період карантину поновлено матеріалами папки «Булінг», «Психологічний супровід учнів 1 класу», «Профорієнтація».

   Робота з батьками проводилася через спільну групу в мережі Viber.  Були проведенні такі форми роботи:

- консультації: «Короновірус і психіка дитини», «Як учити з дитиною уроки без стресу та криків»,«Як говорити з дітьми про епідемію»,  «Психологічні поради батькам, як адаптувати дитину до навчання в умовах карантину», «Як розвивати свою дитину та зробити її щасливою: поради батькам»,  «Як зробити спілкування з дитиною приємним і для себе, і для дитини»;

- висвітлення профілактичної інформації з тем: адаптації дітей до умов карантину, вплив інформації про короно вірус на психіку дитини, як не піддатися загальній паніці в умовах пандемії.

4Перспективи розвитку на 2021– 2022 рік, основні завдання:

- подальше вивчення правової бази та її застосування  при здійсненні соціально-правового патронажу;

- надання соціальної та психологічної допомоги кожному учневі незалежно від його можливостей та здібностей;

- впровадження соціально-педагогічної та психологічної просвіти батьків;

- формування у підлітків відповідальної поведінки, самоорганізації та самоконтролю;

- сприяння повноцінному особистісному та інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі.

Висновки.

  Сильні сторони:

- тісна співпраця психолога та соціального педагога, як наслідок, жодного випадку булінгу серед учнів закладу освіти.

 

  Слабкі сторони:

- нерозуміння батьками учнів проблем та труднощів, бачення в своїй дитині «ідола», безмежна довіра дитині, гіперопіка над дітьми, небажання співпрацювати та дослуховуватись до педагогічних та психологічних порад;

- слабка  матеріально-технічна  база, як наслідок, неможливість повної  індивідуальної  психологічної роботи як з дітьми так і з батьками учнів закладу.

  

Робота соціальної служби

   Соціально-педагогічна діяльність закладу освіти проводиться відповідно до плану роботи соціального педагога на 2020--2021 навчальний рік, на основі якого відбувається щомісячне та щотижневе планування, ведеться щоденний облік проведеної роботи. Соціально-педагогічна діяльність закладу здійснюється за сімома основними напрямами: діагностичним, прогностичним, консультаційним, захисним, профілактичним, соціально-перетворювальним та організаційним.

   Соціально-психологічна служба діє відповідно до статей 21 («Психологічна служба системи освіти») та 22 («Соціально-педагогічний патронаж») Закону України «Про освіту», та на основі нормативно-правових документів Міністерства освіти і науки України.

   Протягом 2020-2021 навчального року соціальний педагог працював над проблемою «Національне виховання як складова соціального виховання школярів».

    Було виконано наступний обсяг роботи:

- постійне поповнення банків даних неблагонадійних сімей та категорійних дітей;

- ведеться щоденний контроль за відвідуванням уроків.

   Діяльність соціального педагога закладу була спрямована на реалізацію таких завдань:

- діагностика діяльності і розвитку учнів, класного колективу, мікроколективу в класі;

- прогнозування та профілактика можливих негативних виявів та їх вплив на особистість дитини;

- виявлення і модернізація, впровадження інформаційних моделей, пов’язаних з проходженням дитини через процес адаптації до нових умов;

- консультативно-методична допомога всім учасникам освітнього процесу;

- просвітницько-інформаційна робота з підвищення психолого-педагогічної культури в закладі та сім’ї;

- соціально - педагогічний патронаж соціально незахищених категорій дітей;

- робота з сім’ями, які опинилися в складних життєвих ситуаціях; 

- превентивне виховання, спрямоване на переконання учнів у доцільності дотримання значимих норм і правил поведінки, ведення здорового способу життя;

- термінова соціально - педагогічна допомога учням в кризовій ситуації.  

    На початку навчального року соціальним педагогом була проведена паспортизація класів та закладу освіти, зібрані і упорядковані списки учнів потребуючих категорій.     

    На внутрішкільному обліку перебувають 9 учнів, схильних до правопорушень. Причиною постанови їх на облік є недисциплінованість, пропуски уроків, конфліктність, запізнення на уроки, невміння налагоджувати відносини в класному колективі. Ці учні постійно знаходяться на контролі. Складено психолого-педагогічні характеристики, ведуться облікові картки. Постійно підтримується зв'язок з батьками учнів. Ці учні систематично відвідують заклад освіти. Вони залучаються до гурткової роботи та до загальношкільних і класних заходів. З ними постійно проводяться індивідуальні бесіди на правову, морально-етичну, патріотичну тематику. У сім'ї цих дітей було здійснено рейди - перевірки житлово-побутових умов, складено акти. 15 жовтня 2020 року з учнями 5-9 класів проведено лекцію-бесіду «Майнова, кримінальна, адміністративна відповідальність неповнолітніх за скоєні злочини». 05 листопада 2020 року для учнів 6-9 класів організовано роботу кінолекторію «Діти колоній». 09 грудня 2020 року з учнями 8-9 класів проведено тренінг «Проблемна дитина, яка вона?».

    03 лютого 2021 року відбулася зустріч зі старшим інспектором сектору ювенальної превенції Херсонського районного управління  поліції Рожковським С.П. у ході, якої  проведено бесіду з учнями, схильними до правопорушень «Правопорушення та їх наслідки». 20 січня 2021 року для учнів 10-11 класів проведено лекцію «Кримінальна та адміністративна відповідальність за вживання, розповсюдження алкогольних та наркотичних засобів». З метою виявлення дітей та підлітків, які вчиняють правопорушення або стали жертвами злочинної діяльності дорослих 12 лютого 2021 року проведено профілактичний рейд-перевірку дітей, схильних до правопорушень «Моє дозвілля». 02 березня 2021 року зі здобувачами освіти 5-6 класів проведено урок-бесіду з творчим завданням «Усе починається з мене». Проведено організаційні, просвітницькі, профілактичні заходи з метою запобігання жорстокому поводженню з дітьми, насиллю в сім’ї, використання непосильної дитячої праці. Ведеться щоденний контроль за станом кожної дитини з метою попередження проявів насильства або негативних явищ у шкільному колективі. 17 вересня 2020 року проведено учнівську конференцію, на якій заслухано питання щодо правил поведінки у закладі. 18 листопада 2020 року  проведено міні-тренінг «Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті» ( 2-4 класи).

   23 листопада 2020 року проведено тренінг «Булінг або цькування: виклики та протидія» (7-9 класи). Учні 10-11 класів стали учасниками перегляду відеороликів «Нік Вуйчич про булінг у школі», «Зупиніться!!! Моя історія про Булінг і Кібербулінг».

   Не залишені поза увагою сім’ї, які виховують дітей – інвалідів та самі діти – інваліди. У ці сім’ї здійснений соціальний патронаж, пов’язаний з відповідним вивченням поведінки дитини, умов її перебування у сім’ї, досліджені сімейні взаємини та надано кваліфікаційну соціальну допомогу.

   До роботи з вищеназваними сім’ями та учнями залучаються медпрацівники, практичний психолог, батьківський комітет, кримінальна поліція, служба у справах неповнолітніх, працівники місцевої влади, депутати. З метою приверння уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвети до насиилля або спровокувати його вчинення, щорічно у Томинобалківському закладі освіти проводяться різноманітні заходи у рамках акції «16 днів проти насильства». З метою з’ясування умов проживання та виховання дітей в родинах соціальним педагогом 19 листопада 2020 року проведено рейд «Учитель і родина». У ході перевірки не було виявлено сім’ї, де б застосовувались  фізичне, психічне, сексуальне і економічне насилля над дітьми. 25 листопада 2020 року серед учнів 4-5 класів проведено конкурс малюнків «Я росту в щасливій родині». 02 грудня 2020 року учні 6-7 класів стали учасниками онлайн-презентації «Що таке насилля. Його форми. Як себе захистити». Серед учнів 2-4 класів 30 листопада 2020 року  проведено анкетування  щодо вивчення проблеми насильства у сім’ї. Результати анкетування показали, що батьки здобувачів освіти не застосовують фізичного, психологічного, сексуального та економічного насилля. Здобувачі освіти 8-9 класів 06 грудня 2020 року дискутували з приводу перегляду відеофільму  «Стоп насильству!». Для учнів початкової школи  17 листопада показали мотиваційні мультфільми «Як розв’язувати конфлікти». Учні 5-6 класів стали учасниками бесіди з елементами тренінгу «Як поводити себе, коли тебе ображають дорослі».

   У закладі систематично ведеться робота з дітьми, які стоять на обліку в закладі освіти. Зокрема: профілактичні бесіди, відвідування сімей, розмова з вчителями з приводу поведінки на уроках (про це є запис в облікових картках та в журналі обліку профілактичної роботи).

   Проводяться регулярні рейди-перевірки стану відвідування уроків (є інформація щотижневої звітності, інформація з роботи по окремих класах). Після цього з боку адміністрації, соціального педагога проводилася робота з батьками, учнями та класними керівниками щодо запобігання пропусків занять без поважних причин, більш відповідального ставлення до освітнього процесу з боку учнів та батьків, щодо запобігання дитячої бездоглядності. Батьки письмово попереджалися щодо пропусків уроків їх дитиною без поважних причин, про незадовільну поведінку, порушення внутрішнього розпорядку, про початок канікул.

   Проводились індивідуальні профілактичні бесіди з учнями (про що є запис в журналі обліку) по фактах неприязливих стосунків між ними, незадовільної поведінки під час уроків та на перервах. У ході роботи, аналізуючи дані, отримані під час діагностики, систематично оновлюються банки даних дітей, які потребують посиленої педагогічної уваги; дітей, які потребують соціального захисту; дітей, які виховуються в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах; дітей, що перебувають на внутрішкільному обліку, дітей з багатодітних сімей, дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, батьки яких є безпосередньо учасниками антитерористичної операції.

   У ході роботи були проведені виховні години, бесіди згідно тематики, анкетування, виставки малюнків “Мої права”.

   01.12.2020 р. у закладі освіти було проведено загальношкільний захід «СНІД – смертельна загроза людству».

   У закладі на достатньому рівні організована профорієнтаційна робота. Проведені тренінги «На порозі дорослого життя» (8-9 кл.), «Моє місце у суспільстві», профорієнтаційний урок «Обираємо професію» (10-11 кл.). Залежно від віку для учнів використовували різні форми (індивідуальні і групові (тренінг), масові) та методи. Так, з метою реалізації основних напрямів профорієнтаційної роботи, заклад освіти проводить безпосередньо агітаційно-рекламну діяльність серед учнів та їх батьків, учителі знайомлять і роз’яснюють переваги та недоліки тієї чи іншої професії. Адміністрація закладу надає учням можливість відвідати «Дні відкритих дверей» навчальних закладів у містах, які їх цікавлять. У закладі створено та систематично поповнюється фільмотека «Банк професій». Учні систематично на виховних годинах, тренінгах переглядають фільми та знайомляться з різними видами професій. Також створено куточок «Барометр професій», який постійно діє, матеріали якого систематично змінюється та поповнюються працівниками районного центру зайнятості. Заклад освіти координує зв’язки своїх випускників з підприємствами регіону та службою зайнятості. Систематично діагностуються учні 9-11 класів щодо професійної спрямованості за методиками ДДО2. Дуже тісно співпрацює з учнями випускних класів районний центр зайнятості, систематично з практичними заняттями до закладу приїздять фахівці із Центра зайнятості, а також представники обласних та районних закладів освіти.

   Протягом 2020-2021 навчального року проводились дослідження міжособистісних відносин в учнівських колективах як за планом, так і за запитом класних керівників; досліджені індивідуальні особливості та міжособистісні стосунки учнів, що належать до «групи ризику», проведено індивідуальну та групову діагностику на запит учнів, батьків і працівників закладу (тип темпераменту Г. Айзека, «Мотивація до навчання», «Шкільна тривожність», «Малюнок сім¢ї» та ін.).

   Соціальний педагог закладу постійно підвищує свій рівень фахової майстерності за допомогою проходження курсів, вебінарів онлайн на освітніх платформах «Всеосвіта», «Прометеус».

- 02.05.2021 р. на базі Білозерського закладу освіти № 2  було відвідано  семінар для практичних психологів та соціальних педагогів.  

Висновки.

   Сильні сторони:

- робота соціального педагога спрямована на підвищення рівня профілактично-консультативної роботи як серед учнів, так і серед їх батьків;

- створено умови для реалізації творчого потенціалу дитини та реалізації відповідних програм щодо розвитку особистості учнів з врахуванням соціальних запитів та особистої зацікавленості учнів, батьків, педагогів.

Слабкі сторони:

- батьки не завжди йдуть на співпрацю, ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

 

Корекційно-логопедична діяльність

   Корекційно-логопедична діяльність у закладі освіти проводиться відповідно до загального річного плану роботи вчителя-логопеда на 2020-2021 навчальний рік, на основі якого було проведено комплексне логопедичне вивчення всіх сторін мови дітей-логопатів. Діти були поділені на підгрупи за діагнозом та рівнем мовленнєвого розвитку.

   Загальна кількість дітей охопленихкорекційно-логопедичною роботою складає 22 особи, з яких: 2 дитини мають заїкання, 2 дитини мають порушення письма та читання, 9 дітей мали фонетико-фонематичний недорозвиток мовлення та 9 дітей  - фонетичні порушення.

   На кожну дитину була заведена картка мовленнєвого розвитку, згідно з якою складався план індивідуальної роботи з корекції всіх сторін мовлення, психічних процесів, дрібної моторики м'язів пальців рук та загальної моторики.

   Єдиний перспективний план корекційної роботи складався на весь період навчання. Навчальний рік розподіляється на 3 періоди. У кінці кожного періоду проводиться аналіз індивідуально-корекційної роботи з дітьми, результати якого фіксуються у відповідній книзі.

   Протягом навчального року проводилися індивідуальні та фронтальні уроки з уточнення правильної артикуляції звуків, з розвитку фонематичних процесів, з підготовки дітей до аналізу та синтезу звукового складу слова, з розвитку лексико-граматичної та синтаксичної сторони мовлення. Елементи мовної системи, які засвоювали діти на уроках, включалися безпосередньо в спілкування. Важливо було навчити дітей застосовувати мовні вміння в нових ситуаціях, творчо використовувати отримані навички в різних видах діяльності.

   На кожну дитину було заведено зошит для домашніх завдань, в якому записувалися вправи та завдання. Це дало змогу співпрацювати з батьками дітей-логопатів та здійснювати контроль за виконанням домашнього завдання.

   Протягом навчального року проводилися зустрічі з батьками, індивідуальне консультування, надавалися рекомендації та поради.

Висновки.

   Сильні сторони:

- у дітей сформовано правильне мовленнєве дихання, покращено артикуляційну моторику, виправлено вади звуковимови, що необхідно для правильного розвитку писемного мовлення та читання, які відіграють важливу роль у засвоєнні дітьми навчального матеріалу.         

  Слабкі сторони:

- слабка матеріально-технічна база, що не дає можливості для здійснення всебічної корекційно- розвивальної роботи (розвиток загальної моторики, проведення логоритмічних занять та ін..).

 

Робота з обдарованими

   Згідно з Концепцією Державної програми роботи з обдарованою молоддю на 2020 - 2021 рр. та  плану роботи закладу створено власну систему відбору та підготовки учнів до учнівських олімпіад. До цієї роботи залучаються досвідчені вчителі. Свідченням високого рівня олімпіадного руху у  закладі освіти є досягнення команди в селищних предметних олімпіадах. За підсумками 2020-2021 н.р. щодо організації роботи з обдарованими учнями та талановитою молоддю слід відзначити вчителів закладу: Клочкова М.М., Клочкову Л.В.,  Рєзніченко О.В., Єрмак Л.П., Гончарова О.В., Козарик О.О., Курдін В.В., Бевзенко Д.Ф., Степаненко І.В., Гурінову Т.Г., Крупнову О.О., Кондрашову В.В., Ступніцьку С.В.,  Лісову Ю.Ю., Поліщука В.Л. Учні цих вчителів – наставників стали переможцями олімпіад із базових дисциплін, творчих конкурсів, спортивних змагань.

   Цікавою формою інтелектуальних, творчих учнівських змагань, які формують компетентну особистість, є конкурси, фестивалі, турні­ри. Це командні змагання, які спонукають учнівську молодь до прак­тичної наукової та творчої діяльності, навчають норм та стилю робо­ти у творчих колективах і мають велике навчально-виховне значен­ня. Участь обдарованих учнів у таких заходах ефективно сприяє розвитку їхніх творчих здібностей, успішній соціалізації в життєво­му просторі

   Але на цій важливій ділянці роботи існують і певні проблеми. Вони зумовлені відсутністю чіткої системи виявлення й розвитку обдарованої молоді серед учнів, браком сучасних програм та ефективних методик, спрямованих на виявлення здібної та обдарованої молоді, набуття нею навичок і знань у певних галузях діяльності, реалізацію її здібностей; недостатнім рівнем фінансування тощо.

   Реалізація ідеї розвитку обдарованості втілюється в нашому закладі через визначення змісту освіти, відбір провідних технологій, визначен­ня структури освітнього процесу, створення єдиної неперервної систе­ми урочної і позаурочної освіти, організацію психолого-педагогічного супроводу учня.

   Побудова цілісної дидактичної системи освіти обдарованої дитини у закладі заснована на таких підходах, як:

- необхідність створення і реалізації нової моделі майбутньої ос­віти, що поєднує в собі оволодіння системою спеціальних знань, умінь і навичок, які забезпечують високий рівень навчальних досягнень учнів в обраних ними сферах при формуванні високої загальної компетент­ності в усіх сферах вивчення;

- зміст освіти спрямовано на синтез універсального і спеціалізо­ваного підходів, тобто на формування картини світу, адекватної сучас­ному рівню знань і вихованню творчого підходу до вирішення будь-якої проблеми;

- активізація особистісно зорієнтованого підходу в освітньому процесі, який допомагає більшою мірою задовольняти пізнавальні  потреби та інтереси кожного учня, формувати загальні і специфічні здібності дітей;

- реалізація освітнього процесу, що поєднує універсальність і профільність, можлива лише в просторі єдиного освітнього простору гім­назії, залучення всіх суб'єктів освітнього процесу до діяльності з його проектування й реалізації.

Список переможців  у конкурсах, змаганнях, олімпіадах за 2020-2021 н.р.

Зміст заходу

Прізвище та ім’я переможця конкурсу

Нагороди

Керівник

1

Обласний конкурс-виставка «Мій вірний чотирилапий друг»

Форманчук О.

Грицкова Є.

І

ІІ

Рєзніченко О.В.

2

Селищний етап X Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді  ім. Т.Г.Шевченка

Познякова А.

Мельниченко Я.

Ліскова В.

Марко Т.

Камаренко В.

Самойленко С.

Коблєвська А.

ІІ

ІІІ

ІІ

ІІ

І

І

ІІІ

Клочкова Л.В.

 

 

 

 

 

Лісова Ю.Ю.

3

Селищний етап Всеукраїнської олімпіади з географії

Камаренко В.

Марко Т.

І

ІІІ

 

Клочков М.М.

4

Селищний етап обласного онлайн-конкурсу майстрів художнього читання «Наша земля - Україна»

Слободянюк А.

Ліскова О.

І

ІІІ

 

Клочкова Л.В.

Кондрашова В.В.

5

Обласний етап онлайн-конкурсу майстрів художнього читання «Наша земля - Україна»

Слободянюк А.

 

ІІІ

Клочкова Л.В.

 

6

Селищний етап XXІ Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика

Кваснюк А.

Няйко С.

Познякова А.

Мельниченко Я.

Ліскова В.

Самойленко С.

Коблєвська А.

ІІІ

ІІІ

І

ІІ

ІІ

І

ІІІ

Гурінова Т.Г.

Єрмак Л.П.

Клочкова Л.В.

 

 

 

Лісова Ю.Ю.

7

Всеукраїнська олімпіада «На Урок» з історії та правознавства

Луценко Д.

Грабовська К.

Кулікова Є.

Манжола Є.

Самойленко С.

Дерваль В.

ІІ

ІІІ

ІІІ

І, ІІ

І

ІІ

Ступніцька С.В.

8

Селищний етап Всеукраїнської олімпіади з біології

Камаренко В.

Бондаренко Д.

Дерваль В.

ІІ

ІІ

ІІ

Козарик О.О.

9

Селищний етап Всеукраїнської олімпіади з фізики

Самойленко С.

ІІІ

Гончаров О.В.

10

VІІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада з англійської мови «На Урок»

Самойленко С.

Середенко Б.

І

ІІІ

Степаненко І.В.

11

Всеукраїнський конкурс проєктних ініціатив «Волонтерство: від усвідомлення до дії» до Міжнародного дня волонтерства

Учні закладу

Диплом переможця

Крупнова О.О.

12

Всеукраїнський конкурс «Вода є життя» від проєкту «На Урок»

Батова Л.

Марко Т.

Якубовська А.

Бондаренко Д.

І

І

І

ІІІ

Рєзніченко О.В.

13

Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта Зима-2020-2021», хімія

Бондаренко Д.

Дерваль В.

Якубовська А.

Слободянюк А.

ІІІ

ІІ

ІІІ

ІІІ

Рєзніченко О.В.

14

Всеукраїнський конкурс «Я пізнаю світ» від Всеосвіта

Батова Л.

І

Рєзніченко О.В.

15

Обласний конкурс з креативного вуличного мистецтва «Креативна ялинка»

Учні 6,10 класів

ІІ

Рєзніченко О.В.

Гончаров О.В.

16

Всеукраїнський конкурс-виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва KREATIVE.UA

Грицкова Є.

Форманчук О.

ІІ

І

Рєзніченко О.В.

17

Селищний етап Всеукраїнської олімпіади з української мови

Ліскова В.

Камаренко В.

Самойленко С.

Коблєвська А.

ІІ

ІІ

ІІ

ІІ

Клочкова Л.В.

 

 

Лісова Ю.Ю.

18

Селищний етап Всеукраїнської олімпіади з хімії

Слободянюк А.

 

ІІ

Рєзніченко О.В.

19

Селищний етап Всеукраїнської олімпіади з математики

Слободянюк Г.

ІІ

Курдін В.В.

20

Селищний етап Всеукраїнської олімпіади з англійської мови

Камаренко В.

Самойленко С.

ІІ

І

Крупнова О.О.

Степаненко І.В.

21

Всеукраїнський конкурс «День без мобільного телефона» «На Урок»

Кулікова Є.

Коморський Є.

Балаклєєць Т.

Руженцев В.

Гончарова О.

Батова Л.

Мельниченко Я.

Отарян Н.

Марко Т.

Слободянюк А.

Грицкова Є.

Дойнего Д.

І

І

ІІ

ІІ

ІІ

ІІ

ІІ

ІІ

ІІ

І

І

ІІ

Гончаров О.В.

Бевзенко Д.Ф.

22

Всеукраїнський конкурс «Будьмо гідними!» від Всеосвіта

Грицкова Є.

Диплом переможця

Рєзніченко О.В.

23

Всеукраїнський конкурс, спрямований на покращення знань правил дорожнього руху від Всеосвіта

Гончарова О.

Мельниченко Я.

ІІ

І

Рєзніченко О.В.

24

Всеукраїнська шкільна дистанційна олімпіада з української мови «Всеосвіта 2020-2021»

Лукашук В.

Толмач Д.

Кваснюк А.

Приймак І.

Самойленко Н.

Слободянюк С.

Коваль М.

Тонкошкурова А.

І

ІІ

ІІ

ІІ

ІІІ

ІІІ

ІІІ

ІІІ

Гурінова Т.Г.

25

Обласний конкурс «Космічні фантазії»

Форманчук О.

І

Рєзніченко О.В.

26

VІІІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» з англійської мови

Кулікова Є.

Грабовська З.

Середенко А.

Рись Є.

Камаренко В.

ІІ

ІІ

ІІІ

ІІІ

І

Крупнова О.О.

27

Обласні зональні змагання Спартакіади учнів з баскетболу

Команда дівчат

ІІІ

Клочков М.М.

28

Селищна Спартакіада учнів з баскетболу

Команда дівчат

Команда хлопців

І

ІІІ

Клочков М.М.

29

Всеукраїнський конкурс «Як це працює?» від проєкту «На Урок»

Бондаренко Д.

І

Рєзніченко О.В.

30

Всеукраїнський конкурс «Акробатика з математики», Всеосвіта

Няйко С.

Любченко М.

Рись Є.

Грабовська З.

Середенко А.

Марко Т.

Грабовська К.

Чистюхін Д.

Кулікова Є.

Слободянюк Г.

Щетинін О.

І

І

ІІІ

ІІІ

ІІІ

І

І

ІІ

ІІІ

ІІІ

ІІІ

Єрмак Л.П.

 

 

 

 

Курдін В.В.

31

Всеукраїнський конкурс «Година Землі» від проєкту «На Урок»

Бондаренко Д.

ІІ

 

Рєзніченко О.В.

32

 Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч»

Грабовська З.

Самойленко Є.

Комлочук С.

Грабовська К.

І

ІІ

І

ІІІ

 

Крупнова О.О.

 

 

33

Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого  мистецтва «Знай і люби свій край»

Слободянюк Г.

Слободянюк Н.

ІІ

І, ІІ, ІІІ

 

Бевзенко Д.Ф.

34

Міжнародна природознавча гра «Геліантус»

Гончарова О.

Мельниченко .

Ліскова В.

Грицкова Є.

Слободянюк А.

ІІІ

ІІІ

ІІІ

ІІІ

ІІІ

Рєзніченко О.В.

 

35

Всеукраїнський конкурс «Як це працює?», «На Урок»

Жилякова А.

Ліскова В.

Слободянюк Г.

Середенко Б.

Прокопас М.

Толмач І.

Демченко О.

Ляшок Г.

Ревенко Д.

Лич У.

Слободянюк Н.

ІІ

ІІІ

І

ІІІ

ІІ

ІІІ

ІІ

ІІІ

ІІІ

І

І

Степаненко І.В.

36

Всеукраїнський конкурс «Година Землі» «На Урок»

Жилякова А.

Середенко Б.

Прокопас М.

Толмач І.

Самойленко О.

Лич У.

ІІ

ІІ

ІІІ

ІІ

ІІ

ІІ

Степаненко І.В.

37

Всеукраїнський конкурс «Безпечний інтернет 2.0» від проєкту «На Урок»

Коблєвська А.

Бондаренко Д.

Грицкова Є.

І

І

ІІ

Рєзніченко О.В.

38

Щорічний обласний (заочний) конкурс сценаріїв та методичних розробок виховних заходів «Перлина натхнення»

Клочкова Л.В.

ІІІ

 

39

Всеукраїнський конкурс-виставка «Пригоди веселого кота»

Грицкова Є.

Форманчук О.

І

І

Рєзніченко О.В.

40

Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» з англійської мови «Весняна сесія»

Коблєвська А.

І

Степаненко І.В.

41

Селищний етап Всеукраїнської  олімпіади з трудового навчання

Пшеничний М.

І

Гончаров О.В.

42

Селищні змагання «Шкіряний мяч» до Міжнародного дня захисту дітей

Збірна команда учнів 4-6,9 класів

ІІІ

Поліщук В.Л.

43

Всеукраїнський фестиваль аматорського мистецтва «Україна барвінкова»

Танцювальний клуб «Оазис»

ІІ

 

44

Регіональний дитячий фестиваль «Світ талантів»

Танцювальний клуб «Оазис»

ІІ

 

 

  Сильні сторони:

- у закладі створене єдине освітнє середовище, що є цілісною системою урочно-позаурочної діяльності, яка забезпечує ефективні умови навчання й виховання учня в найширшому значенні цього слова;

- більшість педагогічних працівників залучають учнів до участі у конкурсах, змаганнях, олімпіадах.

Слабкі сторони:

- відсутність науково-дослідницької, експериментальної творчої діяльності, зокрема МАН;

- слабка матеріальної-технічна база закладу.

 

Виховна робота

  Протягом 2020-2021 навчального року педагогічний колектив закладу працював над реалізацією основних освітніх документів:

      •    Конвенції про права дитини;

          Закону України «Про освіту»;

          Закону України «Про загальну середню освіту»;

          Закону України «Про охорону дитинства»;

          Закону України «Про попередження насильства в сім'ї»;

          Закону України «Про фізичну культуру і спорт»;

          Національної доктрини розвитку освіти;

          Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти;

          Концепції громадянського виховання особистості;

          Концепції допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання;

          Положення про психологічну службу системи освіти України.

   Виховна робота закладу у цьому навчальному році спрямована на вирішення проблеми «Формування громадянської компетентності підростаючого покоління шляхом посилення патріотичного аспекту виховання. Створення в соціумі комфорту та доброзичливого ставлення до життя» План виховної роботи складено на основі вивчення потреб і побажань учнів, батьків та вчителів (за результатами анкетування, яке було проведено наприкінці попереднього навчального року); виховні заходи сплановані на розвиток творчих здібностей учнів, формування художньо-естетичних смаків, національної свідомості, фізичної досконалості, попередження злочинності та правопорушень, профілактики наркоманії та інших негативних явищ.

   Вищеназваний аспект виховної роботи планувалося здійснити через систему учнівського самоврядування, застосовуючи особистісно-зорієнтований підхід, використовуючи основні орієнтири виховання: формування ціннісного ставлення до себе, культури здоров’я; ціннісного ставлення до культури і мистецтва; формування ціннісного ставлення до суспільства, до держави; формування ціннісного ставлення до праці; ціннісного ставлення до природи; ціннісного ставлення до сім’ї, родини, людей.

   Уся виховна робота у цьому навчальному році спрямована на вирішення наступних навчальних завдань:

- прищеплення глибокого усвідомлення взаємозв’язку між ідеями індивідуальної свободи, правами людини та її громадянською відповідальністю через систему проведення годин спілкування та індивідуальної роботи з учнями;         

 - спонукання вихованців до активної протидії проявам аморальності, правопорушенням, бездуховності, антигромадській діяльності шляхом залучення учнів до роботи учнівського самоврядування;

- забезпечення духовної єдності поколінь, збереження родинних традицій, сімейних реліквій, вивчення родоводу; прилучення дітей до народних традицій, звичаїв, обрядів, виховання в них національної свідомості і самосвідомості через проведення родинних свят, зустрічей;

- забезпечення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів шляхом проведення діагностики, залучення учнів до гурткової та творчої роботи;

- надання комплексної психолого-педагогічної та медико-соціальної допомоги тим неповнолітнім, які її потребують, залучаючи до співпраці працівників ювенальної поліції, лікарів, громадські організації;

- виховання правової культури: поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки, знання та дотримання законів через проведення годин спілкування, навчальних предметів, місячника правових знань.           

   На кінець ІІ семестру 2021 року у закладі навчається  159 учнів; налічується 11 класів-комплектів, наказом директора закладу призначено 4 класоводи та 7 класних керівників. Класні керівники працюють над проблемами особистісно-зорієнтованого підходу; громадянського, патріотичного, превентивного виховання; формування екологічної культури особистості, вивчення рис характеру на основі загальнолюдських норм гуманістичної моралі.

   Для забезпечення виховного процесу функціонують: бібліотека, спортивний зал, спортивний майданчик, тир.

   Учитель і учні рівноправні суб'єкти освітнього процесу.

   Методична  робота  з проблем виховання була спрямована на вивчення й упровадження інноваційного підходу до виховання, на розвиток творчої активності педагогів, підвищення професійної компетентності, відповідальності, постійне удосконалення навичок самостійної  роботи  класного керівника, вихователя, надання їм кваліфікованої допомоги.

   Працюючи над реалізацією концепції виховної роботи закладу, педагогічний колектив організовував і проводив години спілкування, предметні Тижні, Місячники, загальношкільні заходи, батьківські збори, наради при директору; брав участь у селищних, обласних та всеукраїнських акціях, конкурсах та змаганнях. Серед загальношкільних заходів слід відмітити:  День знань (1, 11 класи), День соборності України, День Збройних сил України, День пам’яті жертв Голодомору, День толерантності, День українського козацтва, День Святого Миколая, День Святого Валентина, 8 Березня, День працівників освіти, конкурс художньої самодіяльності «Таврійський барвограй»  онлайн, День Пам’яті та Примирення, Останній дзвоник (1, 11 класи), День захисту дітей. Усі заходи проведено з урахуванням обмежень в умовах карантину.

   Одним з орієнтирів  виховної роботи з учнями є формування ціннісного ставлення до суспільства, держави. З цього питання у закладі проведено заходи:

- 21 серпня 2020 року бібліотекарем закладу Козарик О.О. організовано виставку літератури До Дня Незалежності України. Встановлено державний прапор на будівлі закладу;

- 21 вересня 2020 року заступником директора з виховної роботи Крупновою О.О. проведено загальношкільну лінійку «Ми за мир».Учні 2-4 класів стали учасниками флешмобу «Ми за мир». Класоводами 2-4 класів оформлено плакат «Ми голосуємо за мир»;

- з 01 жовтня по 30 жовтня 2020 року проведено Місячник військово-патріотичного виховання;

- з 12.10.2020 року по 20.10.2020 року класними керівниками 5-11 класів проведено превентивні  заняття з використанням відеоуроків та презентацій;

- 21 листопада 2020 року заступником директора з виховної роботи Крупновою О.О. підготовлено лекторську групу з учнів 10 класу для проведення усного журналу до Дня Гідності та Свободи;

- 27 листопада 2020 року заступником директора з виховної роботи Крупновою О.О. підготовлено лекторську групу з учнів 10 класу для організації повідомлення по класам до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Організовано приспущення Державного Прапора на будівлі закладу освіти;

- до Міжнародного дня волонтера учні 5-11 класів стали учасниками та переможцями Всеукраїнського конкурсу проєктних ініціатив «Волонтерство: від усвідомлення до дії»;

- з нагоди відзначення у 2020 році 75-річчя створення Організації Об’єднаних Націй (ООН) учениця 11 класу Самойленко Софія брала участь у Всеукраїнському конкурсі есе «Українське волонтерство – унікальне явище сьогодення», керівник - вчитель української мови та літератури Клочкова Л.В.;

- з 13 листопада по 13 грудня 2020 року  -  Місячник історії та Тиждень правових знань, у ході якого класними керівниками 5-11 класів проведено години спілкування «Знаю права і змінюю світ». Вчителем історії та правознавства Ступніцькою С.В. 10 грудня у 9 класі проведено Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини та у 10-11 класах – «круглий стіл» на тему «Права людини. Як захистити свої права». У 6 та 9 класах – лекцію «Юридична відповідальність неповнолітніх». Учениця 11 класу Самойленко С. брала участь в обласному заочному конкурсі журналістських творів «Погляд юних», присвячений  Дню заснування ООН. Класоводи 1-4 класів підготували виставку «Права дитини в малюнках»;

- до Дня української писемності та І етапу ХХІ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика вчителем української мови та літератури Клочковою Л.В. проведено повідомлення по класам;

- з 11.02. по 16.02.2021 року проведено заходи, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав: інформаційно-просвітницький захід «Ціна чужої війни» з використанням відеоматеріалів для учнів 5-11 класів; учнями 10 класу Пшеничним М. та Коблєвською А. висвітлено матеріал про хід подій у Республіці Афганістан. Класоводами 1- 4 класів проведено тематичні бесіди, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 32-ї річниці  виведення військ з республіки Афганістан. Учителем історії Ступніцькою С.В. для учнів 8-11 класів проведено уроки патріотизму «Крізь пекло афганської війни»;

- до Дня подвигу героїв Небесної Сотні 18.02.2021 року проведено годину пам’яті «Молитва лине в небеса…» Учнів 2-4 класів залучено до участі у Всеукраїнській акції «Ангели памяті». Здобувачі освіти власноруч виготовили паперових ангелів. Класними керівниками 1-11 класів проведено бесіди та години спілкування, присвячені пам’яті Героїв Небесної Сотні;

- до Міжнародного дня рідної мови 22 лютого 2021 року вчителем української мови та літератури Клочковою Л.В. організовано проведення усного журналу «Мова кожного народу неповторна і - своя». Бібліотекрем закладу Козарик О.О. організовано тематичну виставку літератури «Мова нас єднає»;

- з метою формування у молодого покоління знань з історії, поваги до захисників України класними керівниками 5-11 класів протягом лютого 2021 року проведено позакласні уроки «Урок звитяги»;

- 26.02.2021 р. вчителем української мови та літератури Клочковою Л.В. розроблено сценарій та проведено годину пам’яті «Леся Українка – людина, народжена Україною». Організовано перегляд документального фільму «Великі українці». Класними керівниками 1-11 класів поведено бесіди та години спілкування щодо відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Учні 2 та 4 класів брали участь у конкурсі читців віршів поезій Лесі Українки. Бібліотекарем закладу Козарик О.О. оформлено виставку літератури «Я маю в серці те, що не вмирає»;

- з 01.03 по 12.03.2021 року проведено декаду української мови та літератури, Шевченківські дні. Відповідальною за проведення заходів була вчитель української мови та літератури Клочкова Л.В. Протягом предметної декади учням 6 класу організовано заочну подорож з елементами опису "Т. Шевченко мандрує Україною". Учні 5 класу написали листи Кобзареві. Учні 7 класу оформили комікси "Шевченко у ХХІ столітті". У читальній залі бібліотеки оформлено тематичну виставку книжок. Учні 8 класу стали учасниками літературного заходу "Шевченкові думки переживуть віки...", дослідили його родовід. Учні 2-4 класів брали участь у конкурсі читців поезій. Читання віршів переможців конкурсу оформлено у вигляді відеоролика. Учні 9 класу досліджували біографію Кобзаря та брали участь в анкетуванні, учні 11 класу - у вікторині "Чи знаєте ви Т. Шевченка?". Під гаслом "Шануймо слово Кобзаря!" проведено виставку ілюстрацій до поетичних творів митця. Класними керівниками 1-11  класів проведено бесіди та години спілкування «Шануймо Кобзаря!»;

- протягом березня 2021 року організовано проведення усного журлану до 77-річниці визволення Херсонщини від німецько-фашистських загарбників;

- 07 травня 2021 року проведено спільний захід із сільською бібліотекою до Дня Памяті та Примирення із покладанням квітів до памятника загиблим воїнам.

     Серед заходів щодо формування ціннісного ставлення до себе, культури здоров’я слід відзначити:

- з 07.09 по 11.09.2020 р. – День фізичної культури і спорту, Всеукраїнський Олімпійський урок та Олімпійський тиждень «Citius, Altius, Fortius!», у ході якого між учнями 5-6 класів проведено вікторину та пошук контрольних пунктів  на подвір’ї закладу. Для учнів 2-11 класів проведено Олімпійські уроки, з використанням вікторин на спортивну тематику. Команда дівчат 8 та 9 класу змагалися з баскетболу. Збірні команди учнів 9-11 класів змагалися зі стрітболу;

- з 21.09 по 25.09.2020 року проведено Тиждень туризму і краєзнавства, протягом якого учні 2-6 класів брали участь у виставці малюнків «Ми туристи». Учні 7 класу були учасниками походу «Стежками рідного краю», керівник Степаненко І.В. Учні 10-11 класів брали участь в орієнтуванні на місцевості, керівник Клочков М.М.;

- з 02.09.2020 р. по 02.10.2020 р проведено Місячник «Увага! Діти на дорозі», протягом якого проведено роз’яснювальну та пропагандистську роботу, серед якої: класними керівниками 1-11 розроблено безпечні маршрути  «Дім – заклад – дім», які поміщені у дитячі щоденники. Конкурс малюнків серед учнів 1-4 класів «Бепека дорожнього руху – це життя». Складено списки учнів, які керують велосипедами, мопедами та проведено з  ними додатковий інструктаж по дотриманню правил дорожнього руху. На уроках основи безпеки життєдіяльності проведено бесіди щодо безпеки дорожнього руху та правил поводження у вільний час на вулиці. З учнями проведено інструктажі по правилах дорожнього руху та перевезення транспортом. 02 вересня 2020 року проведено Єдиний урок по правилах дорожнього руху. Поновлено стенд з техніки безпеки, який знаходиться на першому поверсі закладу. Бібліотекарем Козарик О.О. організовано в бібліотеці виставку літератури по правилах дорожнього руху;

- 12.10.2020 р. учні 4-5 класів брали участь у соціальному проєкті «Відкриті уроки футболу» у смт. Білозерка;

- з 16 по 20 листопада 2020 року пройшов Тиждень пожежної безпеки та ОБЖ, протягом якого класними керівниками 1-11 класів проведено години спілкування та бесіди. Учні 1-7 класів брали участь у виставці малюнків «Будьте уважні та обережні з вогнем!». Бібліотекарем закладу Козарик О.О. оформлено тематичну виставку «Будьте з вогнем обережні. Вивчить правила пожежні». Соціальним педагогом Бевзенко Д.Ф. для учнів 5-6 класів організовано перегляд кінолекторію «Фокс і Трой поспішають на допомогу». Учні 2 класу під керівництвом класовода Кондрашової В.В. створили lapbook на пожежну тематику;

- з 30 листопада по 04 грудня 2020 року проведено Тиждень безпеки дорожнього руху, у рамках якого класними керівниками 1-11 класів проведено бесіди та години спілкування «Увага на дорозі – життя у безпеці», «Знай, виконуй правила дорожнього руху», «Азбука дорожнього руху», «Автомобіль, дорога, пішохід». Виставка малюнків «Правила дорожні знаю, їх виконую завжди». Шоу-вікторина знавців правил дорожнього руху серед учнів 8-9 класів. Засідання кросвордистів «Запобігай, уникай, дій» серед учнів 7 класу.  Брейн-ринг «Знай і дотримуйся правил дорожнього руху» серед учнів 10-11 класів;

- з 26 листопада по 26 грудня проведено Місячник з пропагування здорового способу життя серед учнів закладу, протягом якого сестрою медичною Усятицькою Н.М. проведено бесіди, написання профілактичних диктантів та анкетування. Класними керівниками протягом Місячника здорового способу життя проведено профілактичні години спілкування: «Життя – найдорожчий скарб», «Здоров’я бережи з молоду», поновлено куточки здоров’я. Соціальним педагогом Бевзенко Д.Ф. до Всесвітнього дня боротьби  зі СНІДом проведено кінолекторій «СНІД – загроза людству» - 5-6 класи, виставку малюнків «Ми – проти СНІДу та анкетування «Як можна заразитися СНІДом»- 7-9 класи;                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            - 02 та 04 березня 2021 р. учні закладу брали участь у  змаганнях селищної Спартакіади  з баскетболу;

- 09 березня 2021 року учні закладу брали участь у обласних зональних змаганнях Спартакіади з баскетболу;

- з 17 по 21 травня 2021 року проведено Тиждень  безпеки дорожнього руху, протягом якого класними керівниками 1-11 класів проведено єдиний національний урок «Будь помітним на дорозі». Організовано виставку малюнків «Будь обережним на дорозі». Розміщено пам'ятки та інформаційні плакати з питань правил користування громадським транспортом та поведінки у ньому, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Проведено індивідуальні профілактичні бесіди з учнями, що мають велосипеди, роликові ковзани, скейти з питань безпеки дорожнього руху;

- 01 травня 2021 року учні закладу брали учась у селищному етапі змагань «Шкіряний мяч».

Учні дотримуються вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки.

    У закладі створюються умови щодо безпечного використання мережі Інтернет:

-       користування Інтернет-ресурсами під час навчальних занять під наглядом педагогів;

-       моніторинг ресурсів (вебсайт, сторінки у соціальних мережах) на предмет розміщення на них несанкціонованої інформації.

   Розроблено правила користування мережею Інтернет.

   Серед заходів щодо формування ціннісного ставлення до сім’ї, родини, людей слід відмітити:

- акції «Милосердя» та «Допоможи ветерану»;

- години спілкування та бесіди: «Насиллю – ні!», «Академічна доброчесність як складова  освітнього процесу», «Я і моя родина», «Особистість і колектив», «Правила етикету», «Зупинімо булінг разом», «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав», «Вшанування  жертв масових та політичних репресій», «Традиції моєї родини».

   Протягом року учні 5-11 класів надають посильну допомогу ветеранам ІІ Світової війни та людям похилого віку допомагають прибирати подвір’я, поратися по господарству.

   Учні закладу виготовили вітальні газети з побажаннями, присвячені Дню людей похилого віку та  листи-звернення до жителів нашого села, із закликом надання допомоги людям похилого віку та поваги до найстарших жителів нашого села; проведено тематичні освітньо-виховні години у 1-11 класах;

- з 25 листопада по 10 грудня 2020 року проведено акцію «16 днів проти насильства;

- класними керівниками 1-11 класів проведено бесіди до Всеукраїнського уроку доброти;

- з 12.05 по 26.05.2021 проведено Місячник родинного виховання, протягом якого молодші учні підготували та подарували вітальні листівки для своїх матусь до Дня матері. До Дня сімї учні 1-4 класів переглянули мультфільми та відеоролики. Класними керівниками 5-11 класів проведено години спілкування та бесіди до Дня матері у режимі онлайн.

   Серед основних заходів трудового навчання, спрямованого на формування творчої працелюбної особистості, проведено:

- конкурс-огляд на кращу кімнату «Краса і затишок рідної оселі», переможцями якого стали учні 5 (кл.кер. Бевзенко Д.Ф.) та 6 класів (кл.кер. Рєзніченко О.В.);

- години спілкування та бесіди: «Моє робоче місце»,  «Хвала рукам, що пахнуть хлібом»,  «Наші захоплення», «Мої досягнення»;

- 18 вересня 2020 року учні 5-6 класів брали участь у Всеукраїнському дні прибирання, протягом якого прибрали територію с.Томина Балка;

- впорядкування пам’ятника загиблим воїнам;

- впорядкування пришкільної території;

- з 13.10.2020 по 22.10.2020 учні 11 класу брали участь в онлайн-заходах в рамках відзначення європейської ініціативи Meet and Code: «Дівчата теж програмують!», «Чому варто себе спробувати в IT», «Програмуємо за допомогою Arduino», «Базові навички конструювання та програмування за допомогою Arduino»;

- з метою   розширення знань учнівської молоді про світ професій у районному проєкті-фотопазлі «Професії в кадрі» брала участь учениця 11 класу Дерваль В., яка стала переможцем.

   З метою популяризації вступу випускників до  закладів освіти учні  протягом 2020-2021 н.р. були учасниками профорієнтаційних онлайн заходів: Херсонського державного університету, Херсонського національного технічного університету, Херсонського економіко-правового коледжу, Херсонським морським коледжем, ПТУ № 6.

   Серед заходів щодо формування ціннісного ставлення до культури і мистецтва слід відмітити:

-   години спілкування та бесіди: «Сьогодення і майбутнє України і української книги», «Всесвітній день книги», «Міжнародний день музеїв»;

-   повідомлення по класам до Всесвітнього дня бібліотек (відповідальний Козарик О.О.);

-   участь учнів закладу в обласному конкурсі «Таврійський барвограй»-онлайн;

-  поїздку до м. Миколаїв з відвідуванням зоопарку;

- І та ІІ етапи обласного  конкурсу «Космічні фантазії»; І та ІІ етапи обласного конкурсу дитячого малюнка «Мій вірний  чотирилапий друг»; І та ІІ етапи у конкурсі-виставці декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Kreativ.ua»; І та ІІ етапи обласного заочного конкурсу робіт фотоаматорів «Світ дитячих посмішок» у 2020-2021 роках;

- участь в обласному (заочному) конкурсі сценаріїв та методичних розробок виховних заходів «Перлина натхнення».

   Серед заходів щодо формування ціннісного ставлення до природи слід відмітити:                                                                                            «Здоров’я природи – здоров’я людини!», «Смітникам – ні! Чистоті- так», «Хвала рукам, шо пахнуть хлібом», «Живіть у гармонії з природою», «Міжнародний день захисту тварин»; «Чорнобильська весна»;

- участь в обласному конкурсі-виставці новорічних та різдвяних композицій серед учнів «Альтернативна ялинка», обласному конкурсі дитячих малюнків «Пригоди веселого кота»;

- участь у обласномі конкурсу з креативного вуличного мистецтва «Креативна ялинка» відповідальний вчитель хімії Рєзніченко О.В.;

- з 01 по 30 жовтня 2020 року бібліотекарем закладу Козарик О.О. проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

   З метою формування у здобувачів освіти, педагогічних працівників негативного ставлення до корупції, протягом ІІІ кварталу 2020 року проведено низку різноманітних інформаційно-просвітницьких заходів, а саме:

- перегляд відеоролика «Казка про корупцію» 1-4 класи;

- виставку малюнків на тему «Справедливість починається з малого» - 5 клас;

-відеоуроки «Чесність і порядність» 5-8 класи;

- антикорупційний урок з елементами тренінгу у 9-11 класах «Вчимося жити без корупції»;

- бесіди «Боротьба з корупцією - справа кожного» , «Розбудуй нову Україну», «Живи чесно», «Протидій корупції», «Розірви ланцюг корупції» 5-9 класи;

- тестування «Що я знаю про корупцію»  10-11 класи;

- засідання круглого столу пед.колективу «Корупція: суть, причини, наслідки».

   На інформаційному стенді закладу освіти розміщено інформацію щодо протидії корупції.

   Проягом 2020-2021 н.р. проведено предмені Тижні та Місячники: Тиждень початкових класів, Тиждень хімії та біології, Тиждень географії, Декада української мови та літераури, Тиждень математики та інформатики, Тиждень англійської мови та зарубіжної літератури, Місячник історії та Тиждень права.

   З метою створення широких можливостей для самореалізації, накопичення досвіду управлінської роботи, забезпечення захисту та інтересів учнів у закладі діє учнівське самоврядування, роль якого в системі управління закладом постійно зростає. Учнівське самоврядування сприяє формуванню у дітей активної громадської позиції, організаторських якостей. Учасники учнівського самоврядування висвітлюють події шкільного життя у соціальній мережі фейсбук. Серед заходів: День фізкультури та спорту, День бібліотек, День туризму, інформація загальношкільних заходів, вітання зі святами та перемогами і т.д.

   На внутрішньошкільному обліку у кінці ІІ семестру 2020-2021 н.р. налічується 9 важковиховуваних учнів (Духно С., Коморський Є., Руженцев В., Соколов М. – 6 клас, Аксаніна Є. – 7 клас; Розвод А.,  Сорочук О., Корнієнко О., Замасенчук Д. – 9 клас). Роботу з ними проводить соціальний педагог Бевзенко Д.Ф. (за допомогою класних керівників та адміністрації закладу), яка слідкує за веденням «Карток обліку» проведеної роботи вказаної категорії учнів. Протягом року неодноразово вивчалося питання «Відвідування учнями закладу, залучення учнів до роботи в позакласних заходах». Особлива увага у цьому навчальному році приділяється питанню відвідуванню учнями закладу. З цією метою класні керівники та класоводи щоденно фіксують пропуски учнів в класних журналах на спеціально відведеній сторінці; до кінця другого уроку повідомляють адміністрацію закладу про попередню причину відсутності учня, на наступний навчальний день вказують уточнені причини відсутності; вимагають від учнів та їх батьків пояснювальні записки, в яких зазначено причини пропуску уроків. Вчителі-предметники в разі відсутності учня на уроці, який був у закладі на попередніх уроках, повідомляє про це класному керівнику та адміністрації. Заступник директора  з виховної роботи Крупнова О.О. на батьківських зборах зобов’язала батьків попередньо попереджати класного керівника про пропуски уроків дітьми; щоденно фіксує кількість відсутніх учнів у закладі, про що повідомляє управління освіти, культури, молоді і спорту. Серед заходів превентивного виховання, яке передбачає попередження злочинів і злочинності серед неповнолітніх, заслуговують на високу оцінку проведення рейдів зайнятості учнів у позаурочний час.

   Слід зазначити, що система правовиховної роботи, яка склалася у закладі дає змогу зробити висновок, що певних результатів у правовому вихованні учнів досягнуто.  Так як протягом цього навчального року учнями не було скоєно злочинів та правопорушень. Робота, проведена з учнями, формує в них вміння співвідносити вжиття норми моралі та прав. 

   Система роботи таких класних керівників, як: Степаненко І.В., Рєзніченко О.В.,  Клочкова Л.В. повинна бути вивчена та поширена серед усіх класних керівників закладу. У їх роботі головне – згуртування класу, зокрема, поліпшення стосунків між хлопчиками та дівчатками. Для цього вони залучаються до справ, які потребують спільної участі. Це і свята, і конкурси. Велику увагу приділяють контролю за відвідуванням учнями  такі класні керівники як Єрмак Л.П., Кондрашова В.В. Результат, в цих класних колективах найменше пропущених уроків.

   Самоврядування учнів у закладі має принцип «Самі вирішили – самі зробили – самі відповідаємо». З метою повсякденного практичного керівництва учнівським самоврядуванням проводяться щотижневі збори, на яких висвітлюються календарні свята та визначні події країни.

   Координація виховних заходів, їх доцільність, достатність, чіткий розумовий ритм мали сформувати єдиний колектив педагогів, учнів і батьків, як колектив однодумців, здатних до постійної творчості, згуртованості. Завдяки цьому створено умови для творчого розвитку особистості вчителя, учня, талановитих учнів, а також важковиховуваних учнів.

   Класними керівниками 1-11 класів  проведено діагностування рівня вихованості учнів. У тестуванні брали участь 149 учнів. Діагностування показало наступні дані:

    37 учнів  –  25 %  мають високий рівень вихованості;

62 учні – 42  % мають  хороший рівень вихованості;

48 учнів – 32 % мають  середній рівень;

2 учні  – 1 % початковий рівень.

   Упровадження нових форм і методів виховання учнів дало змогу: здійснювати особистісно-зорієнтований підхід через використання активних форм роботи з учнями, дозволило усвідомити учням свою участь у суспільному житті, захищати та підтримувати закони і права людини, бути обізнаними зі способами соціального захисту, а також передбачати можливі наслідки дій та вчинків.

   Методичний супровід виховної роботи: газети «Позакласний час», «Виховна робота в школі», «Шкільний світ», виступи заступника директора з виховної роботи, класних керівників на нарадах при директорові та педагогічних радах, розробки годин спілкування, загальношкільних заходів вчителями дало можливість досягти певних результатів всьому колективу в цілому. У навчальному році бібліотека закладу провела з учнями бібліотечні виставки та уроки.

   Групові соціально-психологічні дослідження серед (учнів, учителів, батьків) надали можливість для здійснення освітньої виховної роботи, спрямованої на забезпечення всебічного особистісного розвитку дітей та забезпечення індивідуального підходу до кожної дитини. Для класних керівників підготовлено рекомендації з питань адаптації учнів 1 класу до навчання у закладі та учнів 5 класу при переході до середньої ланки, проведено бесіди та надано консультації.

   Налагоджена робота закладу з іншими організаціями та закладами: взаємодія з сільською бібліотекою, селищною радою,  СТОВ «Дніпро», ТОВ «Агро-Гамалія», ПП Дурман, ТОВ «Космополія», громадською організацією «Білозерський центр регіонального розвитку».

   Наслідками спільної роботи педагогічного колективу, учнів і батьків є відсутність у закладі злочинів і правопорушень серед неповнолітніх, невелика кількість учнів, що пропускають уроки без поважних причин.

    Учні закладу – активні учасники  селищних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних (заочних)  конкурсів. Про їх проведення видано окремі накази.

   29 грудня 2020 року  проведено педагогічну раду з виховної роботи  «Розвиток здоров’язберігаючих компетентностей учнів на уроках та в позаурочних заходах в  умовах глобалізації суспільства».

   Протягом 2020-2021 н.р. на нарадах при директору розглянуто такі питання:

- про підготовку до святкування Дня знань;

- про облік учнів. Контроль стану охоплення навчанням дітей шкільного віку;

- про стан здобуття повної загальної середньої освіти випускниками 9 класу;

- про стан роботи з учнями, схильними до правопорушень;

- про відвідування учнями навчальних занять, залучення учнів до роботи в позакласних заходах

- про стан харчування дітей;

- про роботу з учнями, які потребують психологічної підтримки. Виявлення, попередження і розгляд випадків насильства та жорстокого поводження з дітьми;

- про охоплення учнів позашкільною освітою;

- про попередження насильницької моделі поведінки, випадків булінгу серед учасників освітнього процесу, учнів 1-11 класів на 2020-2021 навчальний рік;

- про деякі питання організації та вдосконалення роботи з питань запобігання та протидії корупції в закладі освіти;

- про дорожньо-транспортний травматизм;

- про стан виховної роботи за І семестр 2020-2021 н.р.;

- про порядок забезпечення національно-патріотичного виховання, розвитку і соціалізації дітей та молоді;

- про стан роботи з попередження дитячого травматизму;

- про профорієнтаційну роботу з учнями;

- про контроль за роботою органів учнівського самоврядування.

Висновки.

Сильні сторони:

- учні із задоволенням беруть участь у загальношкільних заходах.

Слабкі сторони:

- недостатнє здійснення особистісно-зорієнтованого підходу через використання активних форм роботи з учнями.

 

Система оцінювання здобувачів освіти

Наявність відкритої та зрозумілої для здобувачів

освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень

У закладі освіти наявна відкрита, прозора і зрозуміла для здобувачів освіти система оцінювання їх навчальних досягнень.

   Здобувачі освіти отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень.

   Система оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти в закладі освіти включає критерії, правила і процедури, за якими здійснюється оцінювання.

   Процес інформування і оприлюднення системи оцінювання педагогічні працівники розпочинають із критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, затверджених Міністерством освіти і науки України:

- Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі: наказ Міністерства освіти і науки України від 20.08.2018 № 924;

- Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів другого  класу: наказ Міністерства освіти і науки України від 27.08.2019 № 1154;

- Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів третіх і четвертих класів Нової української школи: наказ Міністерства освіти і науки України від 16.09.2020 № 1146;

- Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти: наказ Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 року № 1222.

   Крім того, вчитель розробляє критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, які ґрунтуються на критеріях, затверджених МОН, і враховують особливості вивчення теми (обсяг годин на вивчення, кількість обов’язкових робіт), освітню програму закладу освіти, компетентнісний підхід до викладання, предмету (курсу), організаційну форму проведення навчального заняття).

   Учнів систематично інформують про розроблені вчителем критерії оцінювання.

   У закладі освіти інформація про критерії оцінювання навчальних досягнень оприлюднена та донесена до учнів у різних формах:

- в усній формі,

- шляхом розміщення на інформаційному стенді у класі,

- на сайті закладу освіти.

   Батьки і учні поінформовані про правила та процедури оцінювання навчальних досягнень. Передусім - про порядок поточного та підсумкового оцінювання, чинники, які впливають на тематичне оцінювання учнів тощо.

   З правилами і процедурами оцінювання батьки і учні ознайомлені на початку навчального року через форми комунікації, згадані вище. Крім того, систематично інформуються учні про критерії оцінювання навчальних досягнень при виконанні обов’язкових видів роботи, різних організаційних формах навчальних занять.

   За результатами опитування, 76 % учнів отримують інформацію про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень; 22 % - отримують, але тільки у разі звернення до вчителя; 0 - не отримують, навіть у разі звернення до вчителя, користуються інформацією з офіційних джерел; 2 % - не отримують.

Висновки.                                                                                                  

   Сильні сторони:

- керівництво закладу освіти моніторить систему оцінювання вчителів через спостереження за проведенням навчальних занять, вивчення та оприлюднених критеріїв оцінювання, опитуванням серед учнів та батьків здобувачів освіти;

- за результатами опитування, учні розуміють пропоновані критерії оцінювання.

 

Сприяння реалізації компетентнісного підходу

до навчання в системі оцінювання закладу освіти

   Освітній процес спрямовується на формування і розвиток клю­чових компетентностей, посилення ролі особистісного чинника в засвоєнні навчального матеріалу. За компетентнісного підходу оцінюється не обсяг засвоєних знань сам по собі, а те, як ці знання використовуються для вирішення прикладних завдань.

    Для сприяння впровадження компетентнісного під­ходу в системі оцінювання у закладі освіти 22 жовтня 2020 року проведено науково-педагогічний семінар на тему «Впровадження компетентнісного підходу в системі оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти», де вчителі поділились своїм досвідом з даного питання (учасники Гурінова Т.Г., Єрмак Л.П.).

   Із метою удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників вчитель фізичної культури Поліщук В.Л. дистанційно підвищив кваліфікацію під час вебінару «Компетентнісний та інтегральний підходи до викладання технологій і трудового навчання».

   Процес впровадження вчителями компетентнісного підходу в си­стему оцінювання вивчається шляхом спостереження за проведен­ням навчальних занять. Вивчаються також критерії оцінювання, які використовують вчителі при оцінюванні обов’язкових видів робіт.

Висновки.

   Сильні сторони:

- система оцінювання навчальних досягнень учнів спрямована на перевірку рівня оволодіння учнями ключовими компетентностями;

- у системі методичної роботи закладу освіти присутній на­прям, який забезпечує вивчення питань компетентнісного підходу при оцінювання навчальних досягнень учнів.

 

Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти

є справедливим і об´єктивним

   У закладі освіти, щоб система оцінювання сприймалась учнями як об’єктивна і справедлива, зроблено наступні заходи:

1. На основі критеріїв, розроблених МОН, педагогічними працівниками розроблено критерії оцінювання для виконання обов’язкових видів роботи.

2. Розроблено критерії оцінювання навчальних досягнень учнів при використанні дистанційного навчання.

3. Оприлюднено критерії оцінювання.

4. Розроблено критерії оцінювання спільно з учнями.

5. Впроваджено самооцінювання і взаємооцінювання учнів.

6. Отримано зворотній зв’язок від учнів у процесі оцінювання.

7. Використано учнівське портфоліо як спосіб оцінювання навчальних досягнень.

8. Впроваджено формувальне оцінювання.

   За результатами опитування, 45 % учнів вважають, що оцінювання навчальних досягнень учнів є справедливим; 41 % - у більшості випадків вчителі оцінюють справедливо; 14 % - у більшості випадків вчителі оцінюють несправедливо; 0 - вчителі оцінюють несправедливо.

Висновки.                                                    

   Сильні сторони:

- у процесі вивчення внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти заклад враховує думку учнів щодо системи оцінювання (через опитування учнів та їх батьків);

- критерії оцінювання навчальних досягнень учнів оприлюднено у закладі освіти.

 

Застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає

систематичне відстеження та коригування результатів

навчання кожного здобувача освіти

   Основним індикатором вимірювання результатів освітньої діяльності учнів є їхні навчальні досягнення. Розроблена і розбудована система оцінювання навчальних досягнень учнів сприяє мотивації освітньої діяльності учнів та визначає особливості педагогічної діяльності.

   Система оцінювання навчальних досягнень учнів потребує постійного моніторингу з боку керівництва закладу освіти. Основною метою такого моніторингу є виявлення об’єктивного та раціонального підходу до оцінювання навчальних досягнень учнів з боку вчителя, простеження системності в оцінюванні учнів, динаміки їх навчальних досягнень.

   У 2020-2021 навчальному році внутрішній моніторинг здійснювався за підсумками річного оцінювання учнів у класних журналах.

   Можливості для проведення зовнішнього моніторингу не було: учні 4, 9 та 11 класів звільнені від проходження державної підсумкової атестації.

Висновки.

   Сильні сторони:

- у закладі освіти здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти.

 

Впровадження системи формувального оцінювання у закладі освіти

   У закладі освіти педагогічні працівники застосовують формувальне оцінювання, яке б враховувало індивідуальний поступ учня. Воно оцінює процес навчання учнів, а не результат.

   Індивідуальний прогрес учня педагогічні працівники забезпечують також шляхом спільного з учнями вироблення критеріїв.

   За результатами опитування, 31 % педагогічних працівників використовують у закладі освіти формувальне оцінювання.

   44 % учнів відзначили, що педагогічні працівники оцінюють навчальні досягнення з метою відстеження їх індивідуального прогресу; 36 % - з метою визначення рівня їх знань, умінь і навичок; 10 % - з метою знань учнів на відтворення матеріалу підручника; 10 % учнів невідомо, з якою метою їх оцінюють; для жодного учня оцінка не використовується як інструмент покарання.

Висновки.

   Сильні сторони:

- у закладі освіти педагогічні працівники застосовують формувальне оцінювання.

 

Формуванння у здобувачів освіти відповідального ставлення

до результатів навчання

      Освітній процес неможливий без мотивації учнів до навчання, яка сприяє інтелектуальному розвиткові дитини, а також є рушійною силою удосконалення особистості в цілому. Формування відповідального ставлення до навчання відіграє важливу роль у підготовці учнів до самостійного життя, тому що навчання - головна праця школяра. Тому однією з ключових компетентностей, якими має володіти випускник середньої школи, є уміння вчитися впродовж життя.

   У підвищенні мотивації до навчання вчителі надають всебічну допомогу учням. Вчителі під час освітнього процесу визначають мету навчання, орієнтують учнів на прикладний характер навчання, ставлять проблемні питання, формують критичне мислення. Мотивують до навчальної діяльності і спільним розробленням критеріїв оцінювання навчальних досягнень.

   Із метою ознайомлення з ігровими педагогічними методиками, завдяки яким можна покращити ефективність навчання у класі, вчитель зарубіжної літератури Поліщук І.А. пройшла навчання за програмою (вебінар) за темою «Ігрові педагогічні прийоми: як пробудити інтерес до навчання».

   За результатами опитування, 75 % учнів відповідально ставляться до навчання, усвідомлюють його важливість для подальшого життя, заклад освіти цю відповідальність розвиває; 15 % - відповідально ставляться до навчання, усвідомлюють його важливість для подальшого життя, але заклад освіти цю відповідальність не розвиває; для 8 % учнів закладу освітній процес не сприяє відповідальному ставленню до навчання, відповідально ставляться до вивчення деяких предметів; 2 % - вважають, що заклад освіти не готує випускника до життя, тому відповідальність за результати навчання відсутня.

Висновки.                                                                          

   Сильні сторони:

- заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до результатів навчання;

- вчителі використовують компетентнісний підхід у викладацькій роботі;

- педагогічні працівники використовують у своїй роботі чіткі і зрозумілі критерії оцінювання навчальних досягнень учнів;

- дане питання відображене в системі методичної роботи закладу освіти.

 

Забезпечення самооцінювання та взаємооцінювання здобувачів освіти

   Найактивніше особистість формується у процесі самостійно організованої діяльності (праці, самонавчання, самовиховання, самооцінювання) під кваліфікованим педагогічним керівництвом.

   Використання формувального оцінювання передбачає застосування прийому самооцінювання або взаємооцінювання. Ці прийоми сприяють підвищенню ефективності формувального оцінювання, адже коли учні володіють навичками самооцінювання і взаємооцінюваня, то питання надійності і неупередженості оцінювання не виникають.

   У закладі освіти процедури самооцінювання/взаємооцінювання включають в себе:

• розроблення вчителем чітких критеріїв оцінювання;

• створення необхідного психологічного настрою учнів на аналіз власних результатів або отримання коментарів від свого однокласника;

• забезпечення умов, коли критерії оцінювання учням відомі, і вони самостійно зіставляють з ними свої результати, роблячи при цьому відповідні висновки про ефективність роботи.

   Вчитель для розвитку навичок самооцінювання/взаємооцінювання навчальної діяльності дитини:

• регулярно нагадує учням про цілі і критерії оцінювання;

• планує при проведенні навчальних занять час для самооцінювання/взаємооцінювання;

• оприлюднює мету навчального заняття, критерії оцінювання навчальних досягнень.

   За результатами опитування, 69 % вчителів закладу освіти застосовують самооцінювання учнів на уроці; 63 % вчителів закладу освіти застосовують взаємне оцінювання учнів під час освітнього процесу; у закладі освіти наявні чіткі критерії навчальних досягнень; вчителі надають допомогу учням у процесі самооцінювання навчальної діяльності учнів.

   На запитання, чи здійснюють самооцінювання результатів своєї роботи під час занять, учні відповіли так: 24 % - так, постійно; 55 %  - здебільшого, так; 18 % - дуже рідко; 3 % - ніколи.

Висновки.                                                                                

   Сильні сторони:

- заклад освіти забезпечує самооцінювання та взаємооцінювання здобувачів освіти;

- педагогічні працівники розробляють критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, які ґрунтуються на критеріях, затверджених МОН;

- здобувачів освіти систематично інформують про розроблені вчителем критерії оцінювання; 

- у закладі освіти інформація про критерії оцінювання навчальних досягнень оприлюднена та донесена до учнів у різних формах;

- система оцінювання в закладі освіти сприяє реалізації компетентнісного підходу до навчання;

- переважна більшість учнів вважають оцінювання навчальних досягнень у закладі освіти справедливим;

- заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до результатів навчання.

   Слабкі сторони:

- педагогічними працівниками не внесені зміни в практику оцінювання навчальних досягнень учнів, де були виявлені проблеми за результатами моніторингу;

- відсутність чітких критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів для впровадження формувального оцінювання.

 

Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти

Прогнозування якісного і кількісного складу педагогічних працівників

   Освітній процес здійснювало 22 учителі. Усі вчителі забезпечували достатній рівень проведення уроків та позакласних заходів. Укомплектованість закладу педагогічними кадрами протягом  року - задовільна.

                                                     Якісний склад педагогічних кадрів

За віком:

За педагогічним стажем:

21 — 35 років

4

до 3 років

1

36 — 45 років

8

до 8 років

2

46 — 55 років

5

до 13 років

2

56 — 64 роки

5

до 18 років

2

Понад 65 років

 

понад 18 років

15

За категоріями:

За званнями:

Спеціалістів вищої категорії

12

Заслужених вчителів

-

Спеціалістів І категорії

3

Докторів наук

-

Спеціалістів II категорії

3

Кандидатів наук

-

Спеціалістів

4

Учителів-методистів

2

 

 

Старших вчителів

7

Середній вік колективу 46 років

 

  Висновки.

 На 2021-2022 навчальний рік заклад освіти забезпечеий педагогічними працівниками для проведення освітнього процесу.

 

Атестація педагогічних працівників

   Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від  06.10.10 р № 930 зі змінами, згідно плану роботи закладу на 2020-2021 навчальний рік, з метою активізації творчої діяльності вчителів, стимулювання їх на неперервне здобуття фахової освіти і підвищення рівня професійної майстерності атестації підлягали учителі: Поліщук Інна Анатоліївна – учитель зарубіжної літератури, Шульган Віра Володимирівна – учитель початкових класів, Гурінова Тетяна Григорівна – учитель початкових класів, Бевзенко Діна Федорівна – учитель трудового навчання, Козарик Оксана Олександрівна – учитель біології та екології, Ступніцька Світлана Володимирівна – учитель історії. Учителі протягом року проводили  відкриті уроки, позакласні заходи (згідно плану атестації педпрацівників закладу). Атестаційною комісією проведено моніторингові відстеження діяльності педагогічних працівників, що атестується.     За результатами атестації (протоколу засідання атестаційної комісії ІІ рівня від 02.04.2021 р. № 4):

Поліщук Інна Анатоліївна – учитель зарубіжної літератури, «спеціаліст вищої категорії», вчитель-методист; Шульган Віра Володимирівна – учитель початкових класів, «спеціаліст вищої категорії», старший учитель; Гурінова Тетяна Григорівна – учитель початкових класів, «спеціаліст вищої категорії», старший учитель; Бевзенко Діна Федорівна – учитель трудового навчання, «спеціаліст вищої категорії»; Козарик Оксана Олександрівна – учитель біології та екології, «спеціаліст вищої категорії»; Ступніцька Світлана Володимирівна – учитель історії, «спеціаліст вищої категорії», старший учитель.

   З питання атестації педагогічних працівників закладу оформлено інформаційний стенд, систематизовано тематичну папку, створено банк даних про вчителів, що атестуються,  проведено чергові засідання атестаційної комісії закладу, написано відповідні протоколи, видано необхідні накази у закладі.

 

Ефективність планування педагогічними працівниками своєї

діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу

з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти

   Календарний (календарно-тематичний) план є основним робочим документом, який визначає педагогічну діяльність вчителя та допомагає досягти очікуваних результатів навчання.     

   Календарно-тематичні плани наявні у всіх педагогічних працівників закладу освіти.

   Календарні плани вчителів складені відповідно до Положення про календарно-тематичне планування, розроблені на кожний клас відповідно до навчальних програм і вимог Державних освітніх стандартів.

   Всі планування були розглянуті та погоджені  на засіданні методичної ради (протокол від 04.09.2020  № 1), узгоджені із заступником директора з навчально-виховної роботи Ступніцькою С.В. та затверджені директором закладу освіти 14 вересня 2020 року.

   Календарно-тематичне планування забезпечує досягнення очікуваних результатів навчання, що передбачені для даного віку учнів Державним стандартом загальної середньої освіти.

   Календарно-тематичне планування вчителів-предметників відповідає освітній програмі закладу освіти.

   Зміст календарно-тематичного планування відповідає очікуваним результатам навчально-пізнавальної діяльності учнів згідно навчальних програм предметів.

   У календарно-тематичному плануванні простежується компетентнісний підхід у викладанні.

   Відмінність від змісту програми не перебільшує 10 %.

Висновки.

   Сильні сторони:

- календарно-тематичні плани наявні у всіх педагогічних працівників закладу освіти, які складені відповідно до Положення про календарно-тематичне планування і вимог Державних освітніх стандартів.

 

Освітні технології, спрямовані на формування ключових

компетентностей і наскрізних умінь здобувачів освіти

   Педагогічні працівники застосовують освітні технології, спрямовані на формування ключових компетентностей і наскрізних умінь здобувачів освіти.

   Для формування ключових компетентностей і наскрізних умінь здобувачів освіти у закладі було проведено таку роботу:

- планування роботи педагогічними працівниками (у календарно-тематичних планах були передбачені види роботи, спрямовані на розвиток оволодіння учнями ключовими компетентностями та наскрізними вміннями);

- вивчення роботи вчителів шляхом спостереження під час відвідування навчальних занять;

- засідання педагогічної ради на тему «Інноваційна спрямованість педагогічної діяльності закладу», де педагогічні працівники поділились своїм досвідом роботи з даного питання (Кондрашова В.В. «Технології інтегрованого навчання у початкових класах», Гончарова І.В., Курдін В.В. «Інноваційний підхід до навчання в системі формування компетентної особистості з використанням елементів STEM-освіти», Степаненко І.В., Клочкова Л.В. «Перевернуте навчання як основна з ключових тенденцій освітніх технологій сучасності»);

- майстер-клас на тему «Використання творчих завдань у процесі створення засобів візуалізації, спрямованих на формування інформаційної компетентності учнів» (учасники Гончарова І.В., Курдін В.В.);

- участь в інтернет-конференції (дистанційно) за темою «Фізична культура та здоров'язбереження в закладах освіти» (вчитель фізичної культури Поліщук В.Л.);

- участь у вебінарах (дистанційно) за темами «Розвиток критичного мислення та медіаграмотності на уроках англійської мови», «Сучасні уроки англійської мови: прийоми та інструменти» (вчитель англійської мови Степаненко І.В.), «Можливості «На Урок» для організації ефективної STEM-, STEAM-, STREAM-діяльності» (вчителі Гончарова І.А., Курдін В.В.), «Сучасні методи та засоби організації уроку фізичної культури за стандартами НУШ» (вчитель фізичної культури Поліщук В.Л.), «Використання хмарних технологій під час викладання хімії та інших природничих дисциплін», «STEM-технології як одна із мотивуючих складових на заняттях з географії та у позакласній роботі», «Використання технології «перевернутий клас» на уроках хімії» (вчитель географії Рєзніченко О.В.), «STEM через літеру «Е»: елементи інженерної освіти в початковій школі», «Модель 5Е для організації та проведення STEM-уроку», «Онлайн-дошка – допоміжний інструмент у роботі педагога» (вчитель Гончарова І.В.);

- навчання за програмою (онлайн-курс) за темою «Впровадження інновацій в школах» (вчителі Поліщук І.А., Крупнова О.О., Ступніцька С.В., Шульган В.В.), «Як спланувати інтегрований урок іноземної мови: від теорії до практики» (вчитель англійської мови Крупнова О.О.), «Дизайн-мислення в школі» (вчитель географії Рєзніченко О.В.);

- робота над питанням самоосвіти педагогічними працівниками («Формування громадянськості учнів через розвиток критичного мислення на уроках історії та правознавства» - Ступніцька С.В.; «Розвиток навчальних компетентностей на уроках хімії та географії шляхом впровадження інтерактивних технологій» - Рєзніченко О.В.; «Фізика блоками» в умовах компетентнісного підходу» - Гончаров О.В.; «Формування математичних компетентностей в учнів за новими програмами» - Курдін В.В.; «Народознавство як засіб формування комунікативних компетенцій учнів на уроках української мови та літератури» - Лісова Ю.Ю.);

- урізноманітнення форми проведення навчальних занять (дистанційне навчання, проектна робота, дослідницька робота тощо).

Висновки.

   Сильні сторони:

- вчителі під час проведення навчальних занять реалізують компетентнісний підхід і простежують наскрізні змістові лінії;

- розвиток критичного мислення учнів під час проведення навчальних занять.

 

Індивідуальні освітні траєкторії

   Педагогічні працівники беруть участь у формуванні та реалізації індивідуальних освітніх траєкторій для здобувачів освіти.

   У 2020-2021 навчальному індивідуальна освітня траєкторія була розроблена для учня 5 класу Майорова Олександра, що потребував індивідуальної форми навчання (педагогічний патронаж).

Протягом ІІ семестру 2020-2021 навчального року у закладі освіти було організовано освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання:

- з 11 по 29 січня – для учнів 1-11 класів;

- з 18 березня по 07 травня – для учнів 5-10 класів;

- з 05 по 16 квітня – для учнів 1-4, 11 класів.  

(Постанова Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co-2», листа Міністерства освіти і науки України від 15.12.2020 року № 1/9-692 «Про запровадження карантинних обмежень», Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020 № 1115, листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-609 від 02.11.2020 р. «Щодо організації дистанційного навчання», наказу по закладу освіти від 29.12.2020 року № 419 «Про організацію освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання у закладі освіти під час карантину»).

Висновки.

   Сильні сторони:

- індивідуальні навчальні плани розробляються для дітей, які цього потребують;

- при розробленні індивідуальної освітньої траєкторії наявна співпраця між учителем, практичним психологом і батьками;

- для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії використано інші організаційні форми освітнього процесу, крім класно-урочної (дистанційне навчання).

 

Створення та використання освітніх ресурсів

   Педагогічні працівники створюють та/або використовують освітні ресурси (електронні презентації, відеоматеріали, методичні розробки, вебсайти, блоги тощо) під час освітньої діяльності.

   Одним із результатів реалізації набутого досвіду педагогічними працівниками є створені ними освітні ресурси. Основні види освітніх ресурсів, які створювались педагогічними працівниками:

• розробки, плани-конспекти, сценарії проведення навчальних занять;

• додаткові інформаційні матеріали для проведення уроків;

• тестові перевірочні контрольні роботи;

• практичні і проектні завдання для роботи учнів під час проведення навчальних занять та вдома;

• завдання для самостійного опрацювання учнями;

• календарно-тематичні плани;

• електронні освітні ресурси для дистанційного навчання;

• інші інформаційні ресурси.

Висновки.

   Сильні сторони:

- педагогічні працівники створюють освітні ресурси, які використовують у своїй роботі, поступово формуючи власне освітнє портфоліо;

- вчителі формують педагогічне портфоліо, яке детально вивчається під час атестації;

- обмін досвідом між вчителями у закладі освіти відбувається;

- вчителі мають оприлюднені публікації, методичні розробки, матеріали навчальних занять на сайтах освітніх українських проєктів «Всеосвіта», «На Урок»;

- педагогічні працівники поширюють власний педагогічний досвід у блогах (44 %), фахових виданнях (19 %), матеріалах та/або виступах конференцій (6 %), через методичні заходи у закладі освіти (62 %).

 

Формування суспільних цінностей у здобувачів освіти

під час освітнього процесу

   Педагогічні працівники спряють формуванню суспільних цінностей у здобувачів освіти у процесі їх навчання, виховання та розвитку. Наскрізний процес виховання реалізовується у процесі викладання практично усіх предметів навчального плану.

Висновки.

   Сильні сторони:

- вчителі поєднують виховний процес з формуванням ключових компетентностей учнів.

 

 

 

Використання інформаційно-комунікаційних

технологій в освітньому процесі

   Педагогічні працівники використовують інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі.

   Розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності педагогів у 2020-2021 навчальному році забезпечувався через такі форми методичної роботи:

• індивідуальні консультації;

• майстер-клас педагогів, компетентних у впровадженні ІКТ в освітній процес «Використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі»;

• дистанційне навчання педагогічних працівників, онлайн-курси;

• самоосвітня діяльність педагогічних працівників;

• проведення практичних занять з впровадження ІКТ.

   На питання, чи використовуються під час навчання та позаурочних заходах ІКТ здобувачі освіти відповіли так:

Перелік тверджень

Постійно

Часто

Іноді

Ніколи

Лабораторне обладнання

10 %

24 %

58 %

8 %

Мультимедійне обладнання

17 %

46 %

31 %

6 %

Комп’ютерна техніка та програми

50 %

21 %

19 %

10 %

Інтернет

35 %

31 %

24 %

10 %

 

Висновки.

   Сильні сторони:

- педагогічні працівники володіють навичками впевненого користувача у використанні комп’ютерних технологій, офісних програм;

- вчителі використовують ІКТ у викладацькій діяльності;

- вчителі вдосконалюють свої навички з використання ІКТ.

 

Підвищення професійного рівня і педагогічної

майстерності педагогічних працівників

   Педагогічні працівники забезпечують власний професійний розвиток і підвищення кваліфікації, у тому числі щодо методик роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

   У 2020-2021 навчальному році підвищення професійної кваліфікації вчителів відбувалася за такими формами:

- підвищення кваліфікації у Комунальному вищому навчальному закладі «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради: протягом лютого-вересня 2020 року учитель української мови та літератури Лісова Ю.Ю. - за фахом «вчитель української мови та літератури» (очно-дистанційна форма; 216 годин); протягом квітня-листопада 2020 року учитель географії Клочков М.М. - за фахом «вчитель географії та природознавства» (очно-дистанційна форма; 216 годин); протягом 16.11-04.12.2020 року заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії Ступніцька С.В. - за фахом «заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії, правознавства, громадянської освіти» (150 годин); протягом 15.03-02.04.2021 року вчитель біології й екології Козарик О.О. – за фахом «вчитель біології, екології й основ здоров'я» (150 годин); протягом 26.04-14.05.2021 року вчитель трудового навчання Бевзенко Д.Ф. – за фахом «вчитель обслуговуючої праці, технологій і креслення» (150 годин); протягом 24-28 травня 2021 року заступник директора з виховної роботи, педагог-організатор, вчитель англійської мови Крупнова О.О. – курс на тему «Розвиток професійної компетентності педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти» (30 годин); протягом 09.11-14.11.2020 року Клочкова Л.В. - дистанційний курс для вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури на тему «Сучасна методика викладання української мови і літератури, зарубіжної літератури» (30 годин); протягом 19.04-30.04.2021 року Зубик Д.В. – дистанційний курс на тему «Особливості становлення і порушення писемного мовлення у дітей різних вікових груп» (30 годин);

- 30.09.2020 року учитель географії Рєзніченко О.В. отримала Сертифікат учасника КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» про участь у роботі обласного науково-практичного семінару для вчителів музичного мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» з теми «Особливості викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» в умовах НУШ»;

- участь у вебінарах – 50 %

- участь в інтернет-конференціях – 20 %;

- онлайн курси (навчання за програмою) – 30 %;

- самоосвіта – 100 %;

- участь у методичних заходах – 100 %.

   Протягом вересня 2020 року 18 педагогічних працівників пройшли онлайн-курс з теми «Про дистанційний та змішаний формати навчання», розміщеного на платформі ЕdErа та отримали сертифікати.

   Протягом січня 2021 року Харченко Д.А. успішно завершила «Онлайн-курс для вчителів початкової школи».

  У процесі вивчення внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти відбувається узагальнення та аналіз процесу підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Висновки.

   Сильні сторони:

- у закладі освіти відбувається постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників;

- вчителі використовують різні форми підвищення кваліфікації;

- напрями підвищення кваліфікації відповідають освітній програмі закладу освіти;

- у закладі освіти простежується зростання якісно-кваліфікаційного рівня педагогічних працівників.

 

Здійснення інноваційної освітньої діяльності педагогічними працівниками

   Результати інноваційної діяльності використовуються у процесі атестації педагогічного працівника.

Клочкова Людмила Валеріївна є учителем-екзаменатором з перевірки та оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (власного висловлення) з української мови зовнішнього незалежного оцінювання.

                                

Співпраця зі здобувачами освіти, їх батьками та працівниками закладу освіти

   Педагогічні працівники діють на засадах педагогіки партнерства.

   Найважливішим напрямом, який забезпечує педагогіку партнерства у закладі освіти, є особистісно орієнтована технологія навчання. Особистісно орієнтований підхід неможливий без постійної взаємодії, діалогу, неупередженого ставлення до учнів.

   Забезпечення особистісно орієнтованого підходу у навчанні є наскрізним і стосується не тільки проведення навчальних занять.

   Для забезпечення особистісно орієнтованого підходу в освітньому процесі вчитель реалізовує низку методологічних завдань:

• забезпечує можливість учню вільно висловлювати свою думку;

• розвиває в учнів уміння аргументовано конструювати свою відповідь;

• забезпечує партнерські стосунки між вчителем і дитиною.

   На питання, чи має значення (вислуховується, враховується) їх думка в освітньому процесі здобувачі освіти відповіли так: 49 % - так, завжди і в повній мірі враховується; 31 % - враховується з окремих предметів; 14 % - більшість вчителів нав’язують свою думку як єдино правильну; 6 % - у закладі освіти думка учнів практично не враховується.

Висновки.

   Сильні сторони:

- у закладі освіти налагоджено співпрацю зі здобувачами освіти, їх батьками та працівниками закладу освіти;

- вчителі використовують під час проведення навчальних занять особистісно орієнтований підхід у навчанні;

- під час освітнього процесу простежуються можливості для розвитку учнів та їх самореалізація;

- у ході освітнього процесу забезпечується психологічний комфорт дитини: 39 % учням комфортно у закладі освіти; 49 % - переважно комфортно; 10 % - не дуже комфортно; 2 % - некомфортно.

 

Забезпечення зворотного зв´язку та співпраця із батьками здобувачів освіти

   Педагогічні працівники співпрацюють з батьками здобувачів освіти з питань організації освітнього процесу, забезпечують постійний зворотній зв'язок.

   За результатами опитування, 75 % педагогів забезпечують зворотній зв’язок із батьками здобувачів освіти;  15 % - переважно забезпечують зворотній зв’язок із батьками здобувачів освіти; 8 % - іноді забезпечують.

   Педагогічні працівники системно комунікують з батьками: 94 % - на батьківських зборах;

94 % - через індивідуальне спілкування з батьками.

   Інформацію про діяльність закладу батьки отримують: 86 % - під час батьківських зборів;

68 % - від класного керівника; 9 % - із спільнот у соціальних мережах; 7 % - із сайту закладу освіти.

Висновки.

   Сильні сторони:

- для комунікування з батьками здобувачів освіти використовуються різні форми роботи, зокрема онлайн-ресурси;

- є позитивний результат комунікування педагогічних працівників з батьками.

 

Педагогічне наставництво, взаємонавчання та інші форми професійної співпраці

   Одним із чинників, який впливає на професійне зростання педагогічних працівників, є співпраця і комунікація з колегами, налагодження командної роботи. Атмосфера доброзичливості в педагогічному колективі сприяє ефективному розв’язанню освітніх проблем. Взаємне збагачення педагогічними здобутками, спільний пошук оптимальних методів і форм викладання призводить до професійного зростання та вдосконалення системи освітньої діяльності.

   Для удосконалення якості освітньої діяльності в закладі освіти діють методичні та організаційні форми командної роботи педагогічних працівників. Основні з них такі:

• спільне планування роботи;

• робота над розв’язанням науково-методичної проблеми області, закладу освіти;

• спільна реалізація освітніх проектів;

• взаємовідвідування навчальних занять;

• інститут наставництва;

• інтеграція змісту навчальних предметів;

• поширення педагогічного досвіду.

Висновки.

   Сильні сторони:

- у закладі освіти існує практика педагогічного наставництва, взаємонавчання та інших форм професійної співпраці.

 

Дотримання академічної доброчесності педагогічними

працівниками під час провадження педагогічної та наукової (творчої) діяльності

   Педагогічні працівники під час провадження педагогічної діяльності дотримуються академічної доброчесності.

   Академічна доброчесність є невід’ємною складовою забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти, а дотримання принципів академічної доброчесності під час освітнього процесу впливає не лише на якість шкільної освіти, а й на формування в учнів таких важливих цінностей, як чесність, довіра, справедливість, взаємоповага, відповідальність.

   Для реалізації політики академічної доброчесності у закладі освіти педагогічні працівники:

1. Неухильно дотримуються норм академічної доброчесності і власним прикладом демонструють важливість дотримання норм академічної доброчесності у педагогічній діяльності.

2. Інформують учнів про необхідність дотримання норм академічної доброчесності. Це відбувається наскрізно під час проведення навчальних занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації.

3. Інформують батьків про необхідність дотримання норм академічної доброчесності.

4. Спрямовують зміст завдань під час проведення навчальних занять на творчу та аналітичну роботу учнів.

5. Розробляють такі завдання, які спонукають учнів критично мислити.

6. Практикують в освітньому процесі написання тематичних творчих есе замість рефератів із скомпільованою інформацією з інших джерел.

7. Застосовують компетентнісний підхід у навчанні. Використовують відкриті питання, щоб перевірити рівень володіння навичками, а не знання.

   Керівництво закладу освіти періодично моніторить стан дотримання норм академічної доброчесності у закладі освіти шляхом вивчення публікацій педагогічних працівників, опитувань педагогічних працівників і учнів, спостережень за проведенням навчальних занять.

   За результатами опитування, 44 % вчителів для запобігання випадкам порушень академічної доброчесності серед здобувачів освіти знайомлять їх з основами авторського права; 88 % - проводять бесіди щодо дотримання норм академічної доброчесності; 38 % - на уроках дають такі завдання, які унеможливлюють списування; 13 % - використовують методичні розробки для формування основ академічної доброчесності.

Висновки.

   Сильні сторони:

- педагогічні працівники дотримуються норм академічної доброчесності в освітній діяльності;

- вчителі розробляють завдання, спрямовані на творчу і аналітичну роботу учнів, критичне мислення;

- для забезпечення академічної доброчесності у своїй професійній діяльності педагогічні працівники використовують власні методичні розробки; знайомляться з основами авторського права та антиплагіату; дотримуються усіх правил академічної доброчесності; поширюють власний досвід та самовдосконалюються.

 

Дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти

    Педагогічні працівники сприяють дотриманню академічної доброчесності здобувачами освіти.

Основні аспекти дотримання академічної доброчесності учнями у закладі освіти:

• самостійне виконання завдань;

• використання у навчальній діяльності лише перевірених та достовірних джерел інформації;

• дотримання правил посилання на джерела інформації, яка використовується;

• надання достовірної інформації про результати власної навчальної діяльності.

    Педагогічні працівники для сприяння дотримання норм академічної доброчесності учнями:

1. Здійснюють просвітницьку роботу щодо важливості дотримання норм академічної доброчесності.

2. Вчать учнів при використанні інформаційних джерел робити необхідні посилання та вказувати автора.

3. Розробляють завдання, які унеможливлюють списування.

4. Оприлюднюють чіткі критерії оцінювання.

5. Реалізовують у практиці роботи формувальне оцінювання.

6. Налагоджують партнерські відносини між учителями і учнями.

   Керівництво закладу освіти систематично моніторить ситуацію з дотриманням академічної доброчесності здобувачами освіти та педагогічними працівниками.

   За результатами опитування, 69% учнів зазначили, що з ними регулярно проводяться бесіди про важливість дотримання академічної доброчесності; 10 % учнів зазначили, що бесіди проводяться, але нерегулярно; 13 % учнів зазначили, що з ними бесіди про важливість дотримання академічної доброчесності проводяться тільки на початку навчального року; 4 % учнів зазначили,що подібні заходи не проводились; 4 % учнів не розуміють,про що йдеться.

Висновки.

   Сильні сторони:

- вчителі розробляють завдання, які унеможливлюють списування;

- педагогічні працівники інформують учасників освітнього процесу про норми академічної доброчесності та їх важливість.

Контрольно-аналітична робота

   Протягом 2020-2021 навчального року адміністрація закладу здійснювала контроль за освітнім процесом:

- контроль за станом викладання та адаптацією учнів 1, 5 класів;

- контроль за станом викладання зарубіжної літератури у 5-11 класах;

- контроль за станом викладання трудового навчання/технологій у 5-11 класах, основ здоров´я у 5-9 класах та образотворчого мистецтва у 5-7 класах;

- контроль за станом викладання історії у 8-11 класах, правознавства у 9 класі та курсу «Громадянська освіта» у 10 класі;

- контроль за станом викладання навчальних дисциплін у початкових класах;

- контроль за станом викладання біології в 6-11 класах;

- контроль за станом викладання фізичної культури 1-11 класах;

- контроль за станом викладання Захисту України та основ медичних знань в 10-11 класах;

- контроль за навчанням дітей, що перебувають на індивідуальній формі навчання;

- контроль за веденням шкільної документацією учасниками освітнього процесу;

- контроль за проведенням моніторингових, контрольних робіт;

- контроль за діяльністю учителів, які атестуються;

- контроль за формуванням читацьких компетенцій учнів початкової школи;

- контроль за виконанням вчителями та учнями Закону України «Про мови в Україні» тощо.

   При вивченні стану викладання предметів встановлено, що вчителі на достатньому методичному рівні володіють програмовим матеріалом, методикою викладання предметів, учні мають достатньо-середній показник якості знань.

   Було здійснено перевірку сформованості читацьких компетенцій учнів початкової школи. Перевіркою було охоплено 69 учнів 1-4 класів. Встановлено, що більшість учнів читають відповідно до вимог техніки читання.

Результати перевірки такі:

Показники / Клас

1 клас –

24 учні

2 клас –

15 учнів

3 клас –

14 учнів

4 клас –

16 учнів

Правильність читання

Без помилок

17 – 71 %

9 – 60 %

6 – 43 %

14 – 88 %

3 і більше помилок

7 – 29 %

6 – 40 %

8 – 57 %

2 – 12 %

Спосіб читання

Цілі слова

1 – 4 %

9 – 60 %

8 – 57 %

14 – 88 %

Цілі слова та склади

13 – 54 %

5 – 33 %

4 – 29 %

1 – 6 %

По складам

10 – 42 %

1 – 7 %

1 – 7 %

1 - 6 %

По буквам

-

-

1 – 7 %

-

Розуміння тексту

Повне розуміння тексту

19 – 79 %

9 – 60 %

13 – 93 %

14 – 88 %

Часткове розуміння тексту

5 – 21 %

5 – 33 %

1 – 7 %

1 – 6 %

Нерозуміння тексту

-

1 – 7 %

-

1 – 6 %

Виразність читання

Виразно

7 – 29 %

5 – 33 %

6 – 43 %

3 – 19 %

Змішаний тип читання

11 – 46 %

4 – 27 %

6 – 43 %

5 – 31 %

Монотонно

6 – 25 %

6 – 40 %

2 – 14 %

8 – 50 %

 

   Показник рівня сформованості читання (правильність читання та повне розуміння тексту) у 1 класі становить 71 % і 79 % відповідно; у 2 - 60 % і 60 % відповідно; у 3 класі – 43 % і 93 % відповідно; у 4 класі — 88 % і 88 % відповідно. Проте залишаються учні, які мають низький показник техніки читання, що говорить про недостатню підготовку учнів до уроків: низький контроль з боку батьків, учителів, недостатню роботу бібліотеки щодо залучення учнів до читання; небажання учнів працювати самостійно над удосконаленням навичок швидкісного та якісного читання.

 

 

 

 

Підсумкові контрольні роботи

   Аналізуючи показники (В+Д) учнів закладу з основних дисциплін на кінець 2020-2021 навчального року (за результатами підсумкових контрольних робіт) і порівнюючи їх з показниками на початок І семестру цього року можна зробити такі висновки:

- покращився показник В+Д на 8 % з фізики, на 7 % з української та англійської мови, на 5 % з хімії;

- погіршився на 2 % з математики.

   Об’єктивних причин низького рівня знань в окремих класах не виявлено, в основному  це безвідповідальне ставлення окремих учнів щодо опрацювання програмового матеріалу, виконання домашніх завдань, недостатній контроль з боку вчителів-предметників у роботі зі слабовстигаючими учнями.

   Моніторинг якості освіти за рівнем знань учнів на кінець 2020-2021 навчального року за результатами підсумкових контрольних робіт та рейтинг серед предметів такий:

       Предмет

 

 

 

 

Показник

 

Українська мова

Англійська мова

Математика

Фізика

Хімія

По закладу

Період

 

 

 

 

 

 

 

 

І семестр 2020-2021

Кінець 2020-2021

І семестр 2020-2021

Кінець 2020-2021

І семестр 2020-2021

Кінець 2020-2021

І семестр 2020-2021

Кінець 2020-2021

І семестр 2020-2021

Кінець 2020-2021

І семестр 2020-2021

Кінець 2020-2021

В+Д

41

48

37

44

44

42

36

44

47

52

41

46

Показник

+

+

-

+

+

+

 

 Показник рівня В+Д учнів на кінець року за результатами контрольних робіт з основних дисциплін становить 46 %, що на 5 % вище порівняно з показниками на кінець І семестру 2020-2021 навчального року.

   На кінець навчального року проведено моніторинг рівня навчальних досягнень учнів 4-11 класів, створено відповідні таблиці, досліджено динаміку рівня навчальних досягнень учнів за 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 навчальні роки.

 

Результативність освітнього процесу

   На основі аналізу звітів про рух та успішність учнів 4-11 класів за 2020-2021 навчальний рік встановлено показники рівня знань (В+Д) учнів закладу. Результати такі:

ІV клас (кл. керівник Єрмак Л.П.) – 50 % проти 63 % у минулому році

V клас (кл. керівник Бевзенко Д.Ф.) – 39 % проти 53 % у минулому році

VІ клас (кл. керівник Рєзніченко О.В.) - 31 % проти 31 %  у минулому році

VІІ клас (кл. керівник Степаненко І.В.) – 37 % проти 39 % у минулому році

VІІІ клас (кл. керівник Клочкова Л.В.) - 25 % проти 20 %  у минулому році

ІХ клас (кл. керівник Клочков М.М.) - 29 % проти 27 %  у минулому  році

Х клас (кл. керівник Гончаров О.В.) - 40 % проти 30 % у минулому  році

ХІ клас (кл. керівник Козарик О.О.) - 80 % проти 50 %  у минулому році  

   Показник найвищої якості навчальних досягнень з предметів мають учні 4, 10-11 класів, найнижчі – у 8-9 класах.

   Рівень навчальних досягнень (В+Д) у закладі серед учнів 4–11 класів (106 учнів) такий:

високого рівня – 6 учнів – 6 %

достатнього рівня – 34 учні – 32 %

середнього рівня – 57 учнів – 54 %

початкового рівня – 9 учнів – 8 %

Рівень (В+Д) – 40 учнів - 38 %

   Закінчили на високому рівні і отримали Похвальні листи – 4 учні.

   Отримали свідоцтво про базову середню освіту з відзнакою – 1 учениця.

   Отримали золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» – 1 учениця.

   Закінчили навчальний рік на початковому рівні – 9 учнів.

   Залишено на повторний курс (за заявами батьків) – 0.

   Отримали повторну атестацію у серпні—вересні – 0.

   Таким чином, рівень знань (В+Д) зменшився на 6 % і становить 38 % проти 44 % у 2019-2020 навчальному році.

Стимулювання навчальної діяльності учнів

   Стимулювання учнів за успіхи у навчанні здійснюється за рахунок вручення Похвальних листів, грамот, дипломів, винесення подяки із записом до особової справи учнів.

   Згідно рішення педагогічної ради № 17, протокол № 17 від 26 травня 2021 року у 2020–2021 навчальному році нагороджено Похвальними листами “За високі досягнення у навчанні”  4 учні 4-8, 10 класів:

Грабовську Зоряну – 4 клас

Няйко Світлану – 4 клас

Марко Тамару – 8 клас

Коблєвську Аллу – 10 клас.

  Згідно рішення педагогічної ради № 19, протокол № 19 від 11 червня 2021 року у 2020-2021  навчальному році нагороджено Свідоцтвом про базову загальну середню освіту з відзнакою ученицю 9 класу Камаренко Вікторію Іванівну.

  Згідно рішення педагогічної ради № 20, протокол № 20 від 30 червня 2021 року у 2020-2021  навчальному році нагороджено Свідоцтвом про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою за високі досягнення у навчанні «Золота медаль» ученицю 11 класу Самойленко Софію Володимирівну.

 

Управління закладом

Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу

   Безпосереднє управління закладом здійснює директор та органи громадського самоврядування – загальні збори, рада закладу.

   Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління забезпечувалося документами: стратегією розвитку закладу освіти та системою планування діяльності закладу.

  Стратегія розвитку визначає основні шляхи розвитку закладу, є комплексом методичних, матеріально-технічних та управлінських проєктів із визначенням шляхів їх реалізації. У ній максимально враховані потреби педагогічного, учнівського та батьківського колективів. До розроблення Стратегії розвитку були залучені педагогічний колектив, учні та батьки, оприлюдена на сайті закладу.

   За результатами планування проведено вимірюваність результатів. Заплановано та виконано:

- підвищення кваліфікації, преміювання педпрацівників;

- підвищення фахового рівня адміністрації закладу;

- проведення семінарів та методичних рад;

-використання мультимедійного обладнання з підключенням всіх користувачів закладу до мережі Інтернет;

- постійне інформаційне наповнення сайту закладу;

- залучення до освітнього процесу представників ювенальної поліції;

- активне залучення батьків до участі у виховних та спортивних заходах, організації екскурсій та поїздок;

- співпраця з органами самоврядування Білозерської селищної ради в організації дозвілля учнів, профорієнтаційної роботи та благоустрою території закладу;

- озеленення території закладу;

- термомодернізація (утеплення, встановлення енергозберігаючих вікон та дверей, вимощення подвір’я тротуарною плиткою);

- проведення косметичних ремонтів приміщень та заміна системи освітлення закладу;

- оснащення кабінету фізики;

- облаштування їдальні столами із захисним покриттям та встановлення решіток для сушки посуду;

- придбання стендів тематичного та інформаційного призначення;

- придбання спортивного інвентаря (мячі, сітки, скакалки, обручі);

- встановлення WI-FI роутерів та проведення безпровідного Інтернету у закладі.

  У закладі наявний річний план роботи, який розроблено з урахуваннями освітньої програми і є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу впродовж навчального року. Річний план побудовано за напрямами внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти.

Самооцінювання якості освітньої діяльності на основі стратегії

(політики) і процедур  забезпечення якості освіти

   Управління процесами у закладі та забезпечення якості освітнього процесу та, як результат, висока якість освіти неможливі без ана­лізу актуальної та достовірної інформації про стан справ у закладі. Тому регулярне вивчення внутрішньої системи забезпечення яко­сті освітньої діяльності та якості освіти через створення та засто­сування системи моніторингу якості освітньої діяльності - критич­но значима умова успішної роботи закладу освіти. Для того, щоб забезпечити високу якість освітньої діяльності, у закладі освіти розроблено, затверджено, оприлюднено та запроваджено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти, яке містить опис стратегії (політики) і процедур забез­печення якості освіти. Видано наказ по закладу від 04.09.2020 р. № 237 «Про вивчення освітньої діяльності закладу та оцінювання її рівня» і проведено процес самооцінювання за напрямом «Система оцінювання здобувачів освіти».

   За цим напрямом були використані різноманітні методи дослідження та інструменти, які дали змогу отримати інформацію про освітній процес за відповідними критеріями.

   Вивчення внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та самооцінювання стали підсумком роботи протягом навчального року.

Результати самооцінювання

№ пп

Напрям

Рівень

І

ІІ

ІІІ

ІV

1

Освітнє середовище

 

 

 

 

2

Система оцінювання здобувачів освіти

 

+

 

 

3

Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти

 

 

 

 

4

Управлінські процеси

 

 

 

 

Висновок

Рівень освітньої діяльності закладу –

ІІ (достатній)

 

Заходи щодо утримання у належному стані будівлі, приміщень, обладнання

  Керівництво закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників закладу, готує і доводить до відома засновника запити для задово­лення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію.

  Забезпечення умов роботи закладу значною мірою залежить від рівня його фінансування з боку засновника та від того, наскільки раціонально використовуються наявні фінансові та інші ресурси.

   Керівництво дбає про стан та розвиток матеріально-технічної бази, звертається до засновника із пропозиціями щодо належного фінансового та матеріально-технічного забезпечення закладу. Для того, щоб засновник ефективно здійс­нював таке забезпечення, заклад освіти надає об’єктивну та актуальну інформацію щодо потреб, вивчивши їх попередньо шляхом опитування працівників закладу. За результатами опитування працівників закладу освіти засновнику було направлено бюджетний запит на 2020 рік, предмети та матеріали, зазначені у бюджетному запиті не були профінансовані за браком коштів.

Висновки.

   Сильні сторони:

- утримання у належному стані будівлі, приміщень, обладнання закладу освіти відбувалося за рахунок шефської та благодійної допомоги.

   Слабкі сторони:

- матері­ально-технічне та фінансове забезпечення закладу зменшує можливості для досягнення цілей, які закладені у стратегії розвитку закладу.

 

Створен­ня психологічно комфортного середовища, яке забезпечує конструктивну взаємодію здобувачів освіти, їх батьків, пе­дагогічних та інших працівників закладу освіти

  Психологічний клімат у закладі освіти є визначальним чинником для створення комфортних умов для здобувачів освіти та педаго­гічних працівників. Від того, як саме і наскільки успішно керівництво закладу впливатиме на формування сприятливого психологічного клімату та атмосфери довіри між учасниками освітнього процесу, залежить досягнення мети діяльності закладу.

  У закладі між учасниками освітнього процесу створено сприятливі умови для конструктивного вирішення кон­фліктів. Учасники освітнього процесу мають відкриту та повну інформацію про те, які проблеми ви никають у закладі - і як вони вирішуються. Накази, вказівки, рекомендації директора, які стосуються діяльності закладу, добре підготовлені та обґрунтовані. Кожен учасник освітнього процесу знає, чим саме визначається необхідність того чи іншого рі­шення - і які наслідки це рішення матиме.    Учасники освітнього процесу впливають на прийняття управлінських рішень.

   Для педагогічних працівників проводяться наради, педагогічні ради (обговорен­ня, внесення пропозицій тощо). Для учнів - наради командирів класу, учнівські конференції, загальношкільні лінійки. Регулярне спілкування, постійна комунікація з учнями та  залучення їх до обговорення важливих для діяльності закладу рішень - важлива форма організації співпраці з органами учнівського самоврядування. Особлива увага звертається на підтримку співпраці між педаго­гічними працівниками, які професійно, конструктивно та то­лерантно спілкуються і взаємодіять з колегами заради досягнення кращих результатів освітнього процесу. Керівництво закладу усіляко підтримує та заохочує участь педагогів у різноманітних фор­мах професійного спілкування: як формальних (семінари, кон­ференції, тощо), так і неформальних - у вигляді спільних поїздок, шкільних свят, вечорів тощо. Адміністрацією  закладу вчасно розглядаються звернення учасників освітнього процесу та  вжи­ваються заходи, спрямовані на вирішення про­блем, про які йдеться у зверненнях.

 

Оприлюднення інформації про свою діяльність на відкритих загальнодоступних ресурса

   Інформування закладом освіти учасників освітнього процесу та громади про свою діяльність є критично значущою складовою управлінського процесу. Керівництво закладу ор­ганізовує діяльність закладу освіти на умовах інформаційної від­критості та комунікації з учасниками освітнього процесу і громадою.Інформаційна відкритість забезпечується наявністю у закладі осві­ти майданчиків для інформування учасників освітнього процесу: повідомлення на сайтах закладу, соціальних мережах, на дошках оголошень, інформаційних стендах, публікації інформаційних листів тощо. На сайтах закладу освіти оприлюднюються в обовязковому порядку виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту». Інформація оприлюднюється і оновлюється регулярно.

         

Ефективність кадрової політики та матеріальне стимулювання працівників

   Запорука високого рівня освітньої діяльності закладу - висококваліфіковані та відповідальні працівники, насамперед - педагогічні. Саме тому адміністрацією організовано забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними працівниками та молодшим обслуговуючим персоналом.

   Формуючи кадровий склад на 2020-2021 н.р., було враховано його специфіку, наприклад - визначено профільну спрямованість 10 класу, забезпечено ефективний розподіл педагогічного навантаження.

   Адміністрацією закладу застосовано деякі способи мотивації для педагогічних працівників – премії, новорічні подарунки, грошова допомога профспілки, подяки та грамоти. Дисциплінарних стягнень протягом року не було.

 

Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття

управлінських рішень на основі конструктивної співпраці

учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою

    У закладі освіти розроблено та функціонують внутрішні документи: статут, освітня програма,

правила поведінки, правила внутрішнього розпоряду тощо, які визначають права та обовязки учасників освітнього процесу. Освітня програма задовольняє потреби учасників освітнього процесу в якісній освіті.

    Учасники освітнього процесу долучалися до розроблення правил шкільного життя та обізнані із своїми правами та обовязками.

Для забезпечення державно-громадського управління в закладі функціонують органи громадського самоврядування – рада закладу та колегіальний орган управління – педагогічна рада. Діяльність цих органів робить управління адаптованим, дає змогу враховувати потреби всіх учасників освітнього процесу.

   З метою демократизації управління та встановлення зворотного зв’язку для поточного коригування управлінських дій в закладіі працюють колективні органи учнівського (учнівські збори) та батьківського (батьківські збори, батьківський комітет) самоврядування, повноваження яких визначає статут.

 

Робота  батьківських комітетів

   Відповідно до річного плану роботи закладу на 2020-2021 навчальний рік була проведена перевірка роботи класних батьківських комітетів. Перевірка встановила, що класні батьківські комітети є в кожному класному колективі й працюють за планами, які узгоджуються з класними керівниками. Класними батьківськими комітетами була проведена значна робота, заслухана та обговорена інформація батьків про виховання дітей і допомогу закладу у виконанні Закону України «Про загальну середню освіту».  Слід відзначити роботу в цьому напрямку класних батьківських колективів 1-11 класів (Поліщук Б.В., Леонова Н.П., Приймак О.В., Александрова Н.М., Король І.С., Руженцева О.О., Ляшок А.В.,  Марко І.В., Турчина Г.Я., Коблєвська Т.О., Дерваль І.М.).

   Заслуговує на увагу досвід спільної роботи класних керівників, батьків і батьківського комітету з організації спільних заходів учнів 1-11 класів. Так, проведені свята до Дня знань та Останнього дзвоника.

   Батьківські комітети допомагають у створенні матеріально-технічної бази закладу та класних кімнат. Створений батьківський фонд завжди поповнюється за рахунок батьків. Ця робота повністю залежить від того, яку організаційну роботу проводять батьки.

    Постійно, кожної чверті, батьківський комітет разом з учителями проводить батьківські збори.

    За змістом батьківські збори поділяються на: організаційні, які проводяться на початку навчального року, підсумкові – кожної чверті та наприкінці навчального року, на яких заслуховуються звіти голів батьківських комітетів, а також проводиться аналіз підсумків навчання і виховання учнів та обговорення шляхів впливу учителів і батьків на дітей. Проводяться і тематичні батьківські збори. Так, класними керівниками були проведені такі лекції: «Адаптація першокласника в школі. Мотивація першоклаників до навчання», «Сімейний етикет і моральне виховання дитини. Любов до читання – запорука успішності в навчанні»,  «Права дитини. Дотримання їх у сім’ї»,   «Вплив телевізора, комп’ютера на дитину» - 1 клас; «Цінності справжні та уявні», «Виховання чуйності і доброти», «Взаємовідносини між батьками в сім’ї і їх вплив на формування особистості дітей молодшого шкільного віку» (рольова гра), Людську гідність формуйте з дитинства - 2 клас; «Дистанційне навчання. Що повинні знати батьки? Як допомогти дитині?», «Умови успішного виховання в сім’ї: єдність вимог дорослих до дітей, атмосфера злагоди і довіри»,  «Батьки і діти: мистецтво спілкування. Якщо дитина почала вживати погані слова», «Виховання самостійності та відповідальності у дитини»   - 3 клас; «Родинне виховання учнів – основний чинник успішного навчання», «Особистий приклад на авторитет батьків у сім’ї – основа моральних якостей», «Допомога батьків у прищепленні  дітям почуття обов’язку»,  «Контроль батьків за організацією дозвілля дітей – важливий фактор виховання» - 4 клас; «Адаптація п’ятикласників до нових умов навчання», «Помилки у сімейному вихованні»,  «Роль сім’ї у вихованні здорової дитини»,  «Про організацію літнього відпочинку учнів, їх дозвілля» - 5 клас; «Формування здорового способу життя молодших підлітків», «Виховання у школярів інтересу до здобуття знань», «Сфери і специфіка спілкування підлітків», «Патріотичне виховання дітей у сім’ї, зв'язок поколінь, знайомство з культурою, звичаями і традиціями родини та рідного краю» - 6 клас; «COVID -19 новий виклик для всього світу»,  «Формування здорового способу життя – спільна робота закладу освіти та сім’ї», «Спілкування з дитиною: як? Дисципліна та культура поведінки», «Профілактика та запобігання шкідливих звичок»  - 7 клас; «Як говорити з дітьми про коронавірус: сім порад від експертів (пам’ятка для батьків)», «Створення комфортного психологічного стану у родині (бесіда з елементами тренінгу)», «Культурні цінності родини і їх значення для життя дитини» (круглий стіл),  «Спілкування сучасного підлітка з однолітками. Як бути з «почуттям дорослості?» - 8 клас; «Першочергова потреба учня – знання», «Здоров’я та безпека ваших дітей», «Cтворення комфортного психологічного стану у родині», «Як розвивати професійні навички дитини» - 9-10 класи; «Спільна робота закладу освіти і сім’ї у виборі професії дитини», «Родинні стосунки та їх вплив на формування свідомості учнів», «Формування характеру і морально-вольових якостей в юнацькому віці», «Спільна робота батьків і вчителів по формуванню здорового способу життя у підлітків»  -  11 клас.

Висновки.

   Сильні сторони:

- об`єднання зусиль учителів і батьків сприяє особистісному зростанню дитини і полегшує засвоєння матеріалу.

Робота учнівського самоврядування

     З метою демократизації управління закладом на початку нового навчального року були сформовані органи учнівського самоврядування. Це дало змогу залучити майже всіх учнів до різноманітних видів діяльності закладу, а також до управління справами колектив. Робота учнів у комісіях самоврядування сприяла вихованню почуття господаря класу, вміння співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму.

    Очолює учнівський комітет учень 10 класу Пшеничний Максим, а безпосереднє керівництво здійснює заступник директора з виховної роботи Крупнова О.О. На початку року поведено учнівську конференцію, на якій учні голосували за дотримання ділового стилю в учнівському одязі, правила та обов’язки учнів. А учні 5 класу стали учасниками  посвяти до середньої ланки закладу.

    Демократизм в учнівському самоврядуванні залежить від до­помоги дорослих, зокрема керівництва закладу. Педагогічна допомога учнівському самоврядуванню полягає в забезпеченні реальних справ і обов'язків учнів, підвищенні довіри до рішень учнівського колективу, цілеспрямованому навчанню учнів складній справі організації життя учнівського колективу та керівництва справами закладу. Традиційними стали зустрічі лідерів учнівського колективу з директором закладу Поліщук І.А., на яких обговорюються найактуальніші питання шкільного життя, проблеми та шляхи їх вирішення. Постійні консультації членам учнівського комітету нада­ють класні керівники закладу освіти, підтримуючи корисні починання, допомагаючи ство­рити таку атмосферу в колективі, коли педагоги рахуються з дум­ками, пропозиціями і рішеннями учнівського самоврядування.

   Робота правової та інформаційної комісій направлялася у русло розробки регламентуючих документів закладу, збереження майна, чергування по закладу. Багато уваги комісія приділяла налагодженню дисципліни учнів. Учні 9-11 класів слідкували за дисципліною у закладі та на території під час перерв відповідно графіку.

 Учасники учнівського самоврядування фотоматеріали загальношкільних заходів висвітлюють у соціальній мережі фейсбук.

   Протягом навчального року учні брали участь у таких заходах: Всеукраїнський день прибирання, День миру, День працівників освіти, День українського козацтва, День писемності, День Гідності та Свободи, День памяті жертв Голодомору, День Збройних сил України, День Святого Миколая, День Святого Валентина, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, акція «Ангели пам’яті» до Дня Героїв Ненбесної Сотні, День рідної мови, 150-річчя від дня народження Лесі Українки, Свято 8 Березня, Шевченківські дні, День визволення Херсонщини від німецько-фашистських загарбників, День Чорнобильскої катастрофи, День Пам’яті та Примирення, День вишиванки, змагання до Дня захисту дітей та інші.

      Найактивнішими учасниками роботи учнівського самоврядування протягом навчального року були: Гончарова О. – 6 клас; Ліскова В., Слободянюк Н., Слободянюк Г., Толмач І. – 7 клас; Кулікова Є., Черненко Д., Стасюк Т., Отарян Н. – 8 клас;  Коблєвська А., Пшеничний М. – 10 клас;  Воєвуцька А., Катрич М., Дерваль В., Мимрук Д., Самойленко С.  – 11 клас.

Висновки.

   Сильні сторони:

- активність здобувачів освіти у заходах закладу;

- обізнаність учасників освітнього процесу із своїми правами та обов*язками;

- налагодження партнерства: громада-батьки-вчителі-діти.

   Слабкі сторони:

- відсутність служби порозуміння у закладі освіти;

- відсутність у 2020-2021 н.р. проєктів Громадського бюджету в рамках Білозерської селищної ради.

 

Завдання на 2021-2022 навчальний рік

 

     Виходячи з вищезазначеного та розв'язуючи завдання державного законодавства, нормативних документів Міністерства освіти і науки, місцевих органів управління освітою на наступний навчальний рік пропонується обговорити та намітити шляхи реалізації і затвердити такі завдання на 2021-2022 навчальний рік:

1.      Підвищення якості освітніх послуг.

2.      Підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми.

3.      Вивчення освітньої діяльності закладу та оцінювання її рівня (самооцінювання) за напрямами «Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти» та «Система оцінювання здобувачів освіти».

4.      Створення цілісної системи моніторингу освітнього процесу.

5.      Створення атмосфери творчого пошуку та спроможності для розвитку і дослідницької діяльності педагогічних працівників.

6.      Використання інформаційно-комп’ютерних та інноваційних технологій як пріоритетного ресурсу закладу освіти.

7.      Сприяти підвищенню кваліфікафії та професійної майстерності кожного вчителя, підтримувати діловий тонус педагогів.

8.      Покращення матеріально-технічної бази закладу освіти