Дистанційне навчання у 2021/2022 навчальному році
Дистанційне навчання організовуватиметься відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерством освіти і науки України від 08 вересня 2020 року № 1115, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 року за № 941/35224
ТРИВАЛІСТЬ НАВЧАЛЬНОГО ЗАНЯТТЯ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО ФОРМАТУ
Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, лишається незмінною.
У зв’язку з посиленими протиепідемічними заходами з 15 жовтня 2021 року заклад освіти працює у форматі дистанційного навчання. Він передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.
Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.
Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:
· для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;
· для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;
· для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;
· для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;
· для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;
· при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.
Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту”, зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.
Наприклад, для учнів 5 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.
Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою «NZ.UA»).
Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.
Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Заклад складає розклад занять, згідно з яким деякі заняття проходять лише асинхронно. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу, має організовуватися в синхронному режимі.
Водночас рівномірність розподілу цього часу між різними навчальними предметами і доцільність чергування занять з використанням синхронного та асинхронного режимів забезпечує керівник закладу освіти.
УКРАЇНА
БІЛозерСЬКА селищна РАДА
ХЕРСОНСЬКИЙ РАЙОН
ХерсонСЬКА ОБЛАСтЬ
ТОМИНОБАЛКІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ БІЛОЗЕРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
с. Томина Балка, вул. Шевченка, 46, 73423,
e-mail: tomynabalka@ukr.net, web: tomynabalka75004.jimdofree.com
Код ЄДРПОУ 24750792
НАКАЗ
13.10.2021 |
с. Томина Балка |
№ 306 |
Про організацію освітнього процесу у закладі освіти з
15 жовтня 2021 року
На виконання рішення комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Білозерської селищної ради від 13 жовтня 2021 року протокол №18, наказу Управління освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради від 13 жовтня 2021 року № 166, з метою запобігання поширення коронавірусної хвороби серед учасників освітнього процесу
НАКАЗУЮ:
1. Заборонити у закладі прийом здобувачів освіти 5-11-х класів з 15 жовтня 2021 року.
2. Організувати проведення освітнього процесу з 15 жовтня 2021 року:
2.1. Для учнів 1-4-х класів в очному режимі з дотриманням карантинних обмежень, передбачених нормативними документами.
2.2. Для учнів 5-11 класів, групах/гуртках/секціях - дистанційна форма навчання у відповідності до наказу Міністерства освіти і науки України від 28 вересня 2020 року №1115 «Деякі питання організації дистанційного навчання».
3. Організувати освітній процес закладу освіти шляхом використання технологій дистанційного навчання у 5-11 класах, а саме:
3.1. освітніх платформ: NZ.UA, «Всеукраїнська школа онлайн»;
3.2. онлайн-сервісів: «На Урок», «Всеосвіта», ZOOM, Google-форми, YouTube;
3.3. месенджерів: Viber, Facebook.
4. Використовувати форми організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання: навчальні заняття, консультації, вебінари, онлайн-форуми (конференції), віртуальні екскурсії, чат-заняття, відеоуроки, аудіоуроки, онлайн-тестування, презентації, листування у соціальних мережах тощо.
5. Затвердити механізм моніторингу і контролю якості дистанційного навчання у закладі освіти (додаток 1).
6. Затвердити такий запис сторінки навчального предмета під час освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання (правої сторони) у класному журналі. (додаток 2).
7. Адміністрації закладу відстежувати результати навчання учнів, а також (за потреби) надавати їм підтримку в освітньому процесі. Постійно
8. Призначити відповідальною за роботу педагогів в дистанційному режимі заступника директора з навчально-виховної роботи Ступніцьку С.В.
9. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Ступніцькій С.В.:
9.1. Надавати педагогічним працівникам методичну допомогу щодо організації освітнього процесу зо допомогою технологій дистанційного навчання. Постійно
9.2. Інформувати вчителів про можливості, які надають освітні платформи для саморозвитку та підвищення кваліфікації. Постійно
9.3. Попередити педагогів закладу освіти, що заповнення шкільної документації, зокрема класних журналів у друкованому вигляді, буде відтерміновано до нормалізації епідеміологічної ситуації. До 15.10.2021
9.4. Організувати, координувати та здійснювати контроль за виконанням вчителями освітніх програм. Постійно
9.5. Моніторити та контролювати в дистанційному режимі, як педагогічні працівники дотримуються вимог пункту 11 цього наказу. Постійно
10. Педагогічним працівникам:
10.1. Забезпечити виконання освітніх програм в 5-11 класах шляхом організації освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання з урахуванням матеріально-технічних можливостей та оптимізації графіку освітнього процесу, не допускаючи перевантаження учнів.
10.2. Організувати освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання для учнів, які не мають протипоказань до занять з комп'ютерною технікою.
10.3. Дотримуватись санітарних правил і норм щодо формування розкладу навчальних занять, вправ для очей та постави, безперервної тривалості занять з комп'ютерами, часу для виконання домашніх завдань. Постійно
10.4. Дотримуватись вимог щодо захисту персональних даних учасників освітнього процесу. Постійно
10.5. Домовитись з учнями, які не можуть виходити на зв'язок синхронно через поганий інтернет (відсутність), про інший формат комунікації.
10.6. Здійснювати оцінювання результатів навчання учнів під час освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання відповідно до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів та Положення про дистанційне навчання.
10.7. У класному/електронному журналах обліковувати навчальні заняття відповідно до календарно-тематичного планування.
10.8. У класному/електронному журналах зазначати режим проведення (синхронний, асинхронний) та форму уроку.
10.9. Використовувати такі позначки: ДН – дистанційне навчання; СР – синхронний режим; АР – асинхронний режим.
10.10. Тримати постійний зворотній зв'язок з учасниками (батьками, учнями) освітнього процесу щодо якості освіти.
10.11. Для школярів, у яких немає змоги користуватись інтернет-зв’язком потрібно забезпечити стандартними завданнями з підручників, роздатковими матеріалами.
10.12. Врахувати, що не менше 30 % навчального час передбаченого програмою має бути організовано в синхронному режимі.
10.13. Підготувати звіт про виконання освітніх програм під освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання. За планом
10.14. Забезпечити реалізацію індивідуальної освітньої траєкторії учню 6 класу Майорову Олександру в дистанційній формі.
10.15. Забезпечити виконання методичної, організаційно-педагогічної роботи.
10.16. Проводити онлайн-заняття гуртків та груп продовженого дня.
11. Класним керівникам 5-11 класів:
11.1. Провести роботу з батьківськими комітетами стосовно переведення закладу освіти на дистанційну форму навчання з 11 по 22 січня 2021 року. До 15.10.2021
11.2. Консультувати учнів та їх батьків про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання та методи його запровадження в телефонному режимі. Постійно
11.3. Контролювати виконання учнями завдань. Постійно
11.4. Здійснювати зворотній зв'язок між усіма учасниками освітнього процесу в телефонному та онлайн-режимі. Постійно
11.5. Здійснити облік відвідування учнів за період освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.
11.6. Проводити просвітницьку роботу з учнями та їх батьками щодо заходів для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 та особистої гігієни. Постійно
11.7. Здійснювати психологічну підтримку учасників освітнього процесу під час дистанційного навчання. Постійно
12. Практичному психологу Толмач Д.І.:
12.1. Організувати роботу психологічної служби з використанням технологій дистанційного навчання.
12.2. Підтримувати зв'язок з учасниками освітнього процесу та надавати їм консультації.
12.3. Скласти план самоосвіти.
13. Сестрі медичній Безродній Т.О..:
13.1. Ознайомити всіх працівників із Санітарним регламентом, провести необхідні санітарно-гігієнічні навчання. До 15.10.2021
13.2. Переглянути графіки та режими прибирання, провітрювання спортивної зали, класних кімнат, туалетних кімнат, миття вікон, з метою контролю виконання даних графіків. До 15.10.2021
13.3. Інформувати Управління освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради про випадки захворювання учасників освітнього процесу на COVID-19
14. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор закладу І.А. Поліщук